Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Opublikowano w:

Hekko.pl z nowym programem afiliacyjnym

Poznańskie Hekko.pl, będące częścią holdingu R22 S.A uruchomił program afiliacyjny Generator Promocji dla internautów, dzięki któremu internauta generuje w prosty sposób link afiliacyjny. Promocja zamieszczona pod linkiem uprawnia do zakupów usług hostingowych z rabatem od 10% do 30%.

Firma nazywa tę promocję eksperymentem:

Przeprowadziliśmy ten eksperyment, ponieważ wierzymy, że kluczem do skutecznej komunikacji jest personalizacja kontaktu z odbiorcami. Od dawna staramy się mieć w zanadrzu co najmniej kilkadziesiąt nietypowych akcji promocyjnych, wyznaczających nowe trendy w marketingu w internecie. Generator Promocji, o którym dziś mowa, to z całą pewnością coś niespotykanego. Nie znamy żadnej innej firmy w Polsce, która oddawałaby klientom realną władzę nad funkcjonowaniem marketingu w tak bezpośredni sposób – tłumaczy dr inż. Artur Pajkert, pomysłodawca Generatora Promocji z Hekko.pl.

Twórca promocji może stworzyć dowolną liczbę akcji, nie ponosząc żadnych kosztów z tytułu ich generowania czy udostępniania kodów.

Przykładowo: bloger, którego „towarem” jest dostarczana treść, łatwo i szybko zorganizuje konkurs dla czytelników, w którym nagrodą będą kupony rabatowe wygenerowane specjalnie na tą okazję. Z kolei samodzielny specjalista tworzący strony www może podnieść atrakcyjność swojej oferty, proponując klientom specjalne warunki hostingu – to lepsze, niż gdyby ten hosting kupowali samodzielnie.

Pomysł wydaje się ciekawy, ale brak możliwości realnego zarobienia pieniędzy (jak to zwykle bywa w afiliacjach) wydaje się dość ryzykownym posunięciem. Bo ciężko uwierzyć, że blogerów i wydawców może skusić „podniesienie atrakcyjności oferty”.

Malgorzata Litorowicz

ZOBACZ TEŻ:  Ile można zarobić na afiliacji? [case study Convertiser + blog FanBoy]

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *