Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Opublikowano w:

Kampania edukacyjna z konopiami w roli głównej

Jakie są gatunki konopi? Jakie właściwości ma ta roślina? Dlaczego konopie siewne są legalne, a indyjskie nielegalne? Czym jest i jak działa CBD? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań dotyczących konopi znajdzie się w „serialu” edukacyjnym pod hasłem „Konopie są dobre”, jaki rusza właśnie na YouTube.

Bohaterką serii „Konopie są dobre” jest Ewa Melania Gryt – „Pierwsza dama polskich konopi”, jedna z pionierek biznesu konopnego w Polsce, którym zajmuje się od kilkunastu lat. Absolwentka krakowskiego Uniwersytetu Rolniczego, w latach 2012-2015 przeprowadziła ze swoim zespołem badawczym współfinansowany ze środków unijnych projekt, w efekcie którego wybudowana została linia technologiczna do bezodpadowej produkcji celulozy konopnej na cele papiernicze. Założyła pierwszy w Polsce sklep i hurtownię internetową.

czytaj:   Marihuana napędza rynek pracy

Dziś, stworzona przez nią w ramach spółki General Hemp Marketing marka DobreKonopie.pl produkuje własne artykuły z konopi siewnych, m.in. olejki CBD, herbatki z kwiatów i liści konopnych „Konopielka” i „Marysieńska” czy odżywcze białko.

– Przez lata wokół konopi narosło wiele społecznych nieporozumień i mitów. Ludzie wciąż wrzucają „do jednego worka” wszystkie gatunki konopi. Boją się na przykład, że całkowicie przecież legalne i niemające właściwości psychotropowych konopie siewne wywołają u nich efekt odurzenia. Bardzo niewiele wiedzą też o dobroczynnych właściwościach tej rośliny, która po latach zapomnienia na szczęście wraca także do naszych, polskich jadłospisów i domowych apteczek. Dlatego postanowiliśmy nagrać serię filmików, których będziemy wyjaśniać wszystkie te kwestie – mówi Ewa Melania Gryt. – Mamy nadzieję, że dzięki temu poszerzy się wiedza Polaków o konopiach i każdy będzie mógł sam zdecydować, czy chce skorzystać z prozdrowotnego i odżywczego potencjału, jaki drzemie w tej roślinie.

>DobreKonopie.pl planują też w ramach serii zapraszanie gości – ekspertów specjalizujących się w takich obszarach jak medycyna holistyczna, suplementacja, czy anty-aging. Pierwszy z serii filmików edukacyjnych pod tytułem „Konopie 4 podstawowe pytania” pojawił się już na kanale YouTube marki DobreKonopie.pl. Za realizację filmów odpowiada agencja Moon Dog PR.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *