Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Opublikowano w:

Kickstarter wskrzesza dawne projekty

Zmarły na początku tego roku Massimo Vignelli znany jest z gruntownej graficznej przemiany nowojorskiego metra, które przed jego interwencją w 1970 r. było w kompletnej rozsypce. Teraz, wiele lat po rewolucyjnej zmianie, zbiór charakterystycznych ikon ma się doczekać wydania w wersji papierowej.

Oryginalny projekt stworzony ponad 40 lat temu wspólnie z Bobem Noordą pozwolił uporządkować nieczytelny sposób oznakowania stosowany w nowojorskim metrze. Wcześniejsze wskazówki były udręką dla turystów, a nawet mieszkańców, którzy mieli problem z rozeznaniem się w skomplikowanym systemie. Prostota i skuteczność to główne wyróżniki tego pomysłu. Do dziś rozwiązanie zastosowane przez Vignelliego jest inspiracją i obowiązkową lekturą wielu grafików.

czytaj:   Kiss kiss bang bang

Wszyscy ci, którzy chcieliby mieć kopię projektu na własność, muszą się spieszyć – po kampanii przeprowadzanej do 10 października na Kickstarterze, pozycja nie będzie ponownie wznawiana. Wydatek rzędu około 100 dolarów zawiera w sobie ponad 300-stronicową książkę ważącą 3 kilogramy. Oprócz ilustracji drukowanych w wysokiej jakości, znajdzie się w niej również wstęp napisany przez Michaela Bieruta, grafika i partnera Pentagramu, czyli największej światowej firmy zajmującej się consultingiem w kwestii designu, a także ilustrowany esej dziennikarza New York Magazine na temat standardów nowojorskiego metra.

czytaj:   Bez Snickersa nie jesteś YouTuberem

mta_admonkey1

mta_admonkey2

mta_admonkey3

mta_admonkey4