Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Opublikowano w:

Najstarszy uczestnik w historii Reebok Spartan Race w Polsce jest 73 letnią kobietą

26 sierpnia na terenie Stadionu Narodowego w Warszawie odbył się jeden z najbardziej znanych i przy tym najcięższych biegów z przeszkodami- Reebok Spartan Race . Do pokonania była trasa 5 km, na której stało 20 przeszkód.

Reebok Spartan Race dał możliwość udziału osób, które uczestniczą w takich wydarzeniach regularnie, poprzez stworzenie specjalnej klasy dla zaawansowanych. Organizatorzy zadbali o osoby, które prowadzą aktywny tryb życia, ale i tych, którzy rzadko zażywają sportu tworząc dla nich wiele fal biegowych. W rozgrywkach brały udział także dzieci, które podzielone na różne grupy wiekowe pokonywały dystanse już od 750 metrów z 5 przeszkodami.

W ty roku, po raz pierwszy w historii Reebok Spartan Race na linii startu stanęła najstarsza uczestniczka w Polsce, 73 letnia emerytka z Warszawy, Pani Krysia, która pobiegła w barwach firmy CarSharingowej PANEK. Kilka godzin wcześniej, w grupie 4 latków pobiegła jedna z najmłodszych uczestniczek, jej prawnuczka Majka Panek.

„Do ostatniego momentu nie wiedzieliśmy, czy Krysia wystartuje, to bardzo ciężki bieg, kiedy zobaczyłam przeszkody, miałam nadzieję, że zrezygnuje. Organizatorzy dopingowali ją ze sceny, wiele ludzi udzielało jej mentalnego wsparcia po drodze, nie poddała się, walczyła do końca” – relacjonuje Katarzyna Panek, wnuczka najstarszej biegaczki.

Na co dzień Pani Krystyna nie prowadzi mocno aktywnego trybu życia, raz w roku uczestniczy w pielgrzymce pieszej, prowadzi samochód, nadal zajmuje się wraz z mężem własną firmą, sporo podróżują po świecie. Nigdy jednak wcześniej nie brała udziału w takim wydarzeniu. Kiedy wybuchła wojna miała 2 miesiącem, cudem ocalała, do dziś ma w sobie ogromna wolę przetrwania.

Reebok Spartan Race ukończyła po nieco ponad 2h40 minutach, był to dla niej życiowy sukces i dowód na to, że przy odpowiednim nastawieniu można góry przenosić. Wraz z nią biegło kilka osób z drużyny PANEK, które także na co dzień nie biegają w tego typu wyścigach. Dzięki nim Krysi było raźniej. Na linii mety siedział jej mąż. W biegu wystartowało wiele osób z firmy PANEK CarShaing, ręka w rękę biegł Prezes Maciej Panek, dyrektorowie, managerowie, specjaliści i zwykli pracownicy. Wszyscy na Reebok Spartan Race byli po raz pierwszy, jednak nie ostatni.

To wydarzenie bardzo ich wzmocniło, uczestnictwo Krysi jednak przebiło dokonania wszystkich. Kiedy tylko organizatorzy zamieścili wizerunek najstarszej uczestniczki na swoim profilu facebookowym, posypała się fala „lajków” i miłych komentarzy. Wiele osób było pod wrażeniem i szczerze gratulowało.
Nie wiemy, czy Pani Krysia pojawi się na Reebok Spartan Race za rok, wiemy jednak, że tegoroczny wyścig na PGE Narodowym był absolutnie wyjątkowy. Przeszkody nie były łatwiejsze, ani dystans krótszy. Mamy realny dowód na to, że chcieć to móc oraz determinacja i nastawienie są w życiu najważniejsze.

Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *