Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Opublikowano w:

OptAd360 zamyka II kwartał 2017 i powiększa grono klientów o aplikacje mobilne

Wrocławski start-up założony na początku 2016 roku nie zwalnia tempa. Po II kwartale 2017 nadal osiąga zawrotne przychody, które po dwóch kwartałach 2017 r. przekroczyły 6 milionów PLN i były o 207% większe niż w analogicznym okresie 2016 r. Obecnie do grona klientów OptAd360 (m. in. Gremi Media, czy Bonnier Business Polska) dołączają liderzy aplikacji mobilnych – Yanosik i Blix.

OptAd360 po I kwartale 2017 osiągnął 2 miliardy żądań reklamowych miesięcznie i docierał z reklamą programmatic do 25 mln internautów, w II kwartale zwiększył zasięg do 34 mln internautów i zarządza już 3 miliardami odsłon reklamowych . Serwisy internetowe i mniejsi wydawcy to nie jedyne podmioty, którym firma pomaga zwiększać przychody. Do grona klientów dołączają Yanosik i Blix,  jedne z najbardziej popularnych aplikacji mobilnych w Polsce, którym OptAd360 będzie pomagał monetyzować przestrzeń reklamową.

Jak komentuje Jakub Szczepankowski, jeden z założycieli OptAd360 – Zarówno Yanosik jak i Blix, są aplikacjami, które do tej pory świetnie radziły sobie w kwestii reklam mobilnych i dopasowania do użytkownika. Jestem przekonany, że dzięki naszemu doświadczeniu i technologii programmatic, jeszcze bardziej zwiększymy przychody naszych nowych klientów. Przed nami bardzo ciekawe zadanie i cieszę się, że będziemy mogli to zrobić razem z Yanosikiem i Blixem. Aplikacje mobilne są coraz bardziej przyjaznym narzędziem dla reklamodawców i szczególnie cenione przez użytkowników.

Pierwsze efekty naszej współpracy będą widoczne za kilkanaście dni. OptAd360 pomaga wydawcom stron internetowych i aplikacji mobilnych w monetyzacji ich serwisów. Aktywnie wspiera również promocję rynku i jego rozwój, a także edukację wydawców w zakresie modelu programmatic. Dzięki OptAd360 mali i średni wydawcy mogą zarabiać na reklamach zarezerwowanych do tej pory tylko dla największych grup mediowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *