Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Opublikowano w:

Przychody platformy REACHaBLOGGER.pl sięgnęły w 2017 r. niemal 0,4 mln zł, potrojone rok do roku

Przychody influence marketingowej platformy REACHaBLOGGER.pl, łączącej marketerów i blogerów we wspólnych działaniach komunikacyjnych, wzrosły w 2017 r. o 200 procent, sięgając wartości ponad 369 tys. zł netto. W czwartym roku działalności platforma przekroczyła poziom 5 tys. obsługiwanych blogów i pozyskała szereg nowych klientów – do współpracujących z nią marek dołączyły w 2017 r. m.in. Answear.com, Sony Music Poland, Nestle, Morele.net, Poczta Polska, Kolporter, Pracuj.pl, Redcoon.pl, Eura7, Shumee, Synerway, jak również wiele agencji reklamowych i domów mediowych.

REACHaBLOGGER.pl to platforma, która ma na celu ułatwianie współpracy na linii reklamodawcy – blogerzy. Reklamodawcy mogą na niej znaleźć blogerów, którzy wesprą ich konkretnie ukierunkowane działania promocyjne. Z drugiej strony blogerzy mogą przeglądać aktualne oferty reklamodawców i reagować na nie, zgłaszając swoją chęć udziału w konkretnej akcji. Klientami platformy są marketerzy, agencje digital, domy mediowe, a także agencje PR, agencje SEO i firmy z branży e-commerce. W sumie za pomocą platformy wykonanych zostało już prawie 5,5 tysiąca transakcji (od początku jej działalności). Najbardziej popularny twórca zawarł do tej pory już prawie 100 transakcji (miejsce 1: 94 transakcje, miejsce 2: 57 transakcji, miejsce 3: 52 transakcje).

czytaj:   Ikea nie wykorzystuje drewna z Puszczy Białowieskiej - oświadczenie

 

– W 2017 roku wyraźnie dało się wyczuć zwiększone zainteresowanie marketerów influence marketingiem. A to wprost przekłada się na dynamiczny wzrost biznesowy platformy REACHaBLOGGER.pl. Mieliśmy apetyt na co najmniej dwukrotny wzrost rok do roku i udało się ten plan wykonać z dużą nadwyżką – komentuje Anna-Maria Frejtag, junior project manager w REACHaBLOGGER.pl – Początek roku 2018 wskazuje na to, że to zainteresowanie nie maleje, tak więc wstępnie prognozujemy, że przychody platformy w 2018 r. powinny osiągnąć poziom około 1 mln. złotych.

 

czytaj:   Polka stworzyła oprogramowanie dzięki któremu osoby niepełnosprawne będą mogły sterować sprzętem komputerowym i komunikować się ze światem

W 2017 r. przychody REACHaBLOGGER.pl wzrosły o 200 procent, osiągając wartość 369 110 zł netto. Liczba zrealizowanych poprzez platformę transakcji wyniosła w 2017 r. ponad 2 750, wobec 1 060 w 2016 roku. Całkowita liczba użytkowników platformy osiągnęła na koniec roku 2017 poziom ponad 15 tys. zarejestrowanych kont, z czego ok. 5 000 stanowią aktualnie oferowane blogi.

Wszystkie blogi na platformie mają miesięcznie sumarycznie ponad  47 mln unikalnych użytkowników, a kanały socialowe ponad 22 mln followersów, fanów i subskrybentów.

czytaj:   Słuchacze „Nowego PR-u” dla Poland Business Run

Na przełomie 2017 i 2018 r. uruchomiona została nowa, ulepszona wersja platformy, która zawiera m.in. nowe sekcje: „Gwiazdy”, „Mikro”, „RaB Score”. Zmienił się też wygląd platformy i cały back-end.

Więcej na: www.REACHaBLOGGER.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *