Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Opublikowano w:

Szkoła żeglarska znalazła prosty i skuteczny sposób na promocję Mazur i idei żeglarstwa

W sobotę, 13 maja, odbyła się trzecia już edycja Żeglarskich Mistrzostw Polski YouTuberów o Puchar Róży Wiatrów

Już po raz drugi z rzędu załoga Szwagrów sięgnęła po tytuł Mistrza Polski Regat YouTuberów  o Puchar Róży Wiatrów. Do rywalizacji włączyło się w sumie aż 50 twórców, a walka trwała do ostatnich metrów. Regaty zakończyły się remisem punktowych pomiędzy załogą Śmiechawy i Cyber Mariana, a ekipą 5sposobów z Kuzynem Hindusem. Jednak o triumfie Szwagrów i Mariana przesądziło ostatecznie zajęcie lepszego miejsca w biegu finałowym.

Regaty YouTuberów już po raz trzeci!

W sobotę, 13 maja, odbyła się trzecia już edycja Żeglarskich Mistrzostw Polski YouTuberów o Puchar Róży Wiatrów. To pierwsze i jak dotychczas jedyne wydarzenie o tematyce sportowej stworzone
z myślą o twórcach YouTube`a. To wyjątkowa okazja do spotkania się środowiska YouTuberów z całej Polski w jednym miejscu, a wszystko dodatkowo w atmosferze sportowej rywalizacji. Żeglarskie Mistrzostwa Polski YouTuberów to także doskonała możliwość do promowania idei żeglarstwa
i regionu Mazur wśród młodych osób. W ostatniej odsłonie żeglarskich zmagań do rywalizacji przystąpiło aż 50 twórców. To rekord frekwencji w dotychczasowych edycjach, a wielu YouTuberów już zapowiedziało swój przyjazd za rok. Regaty YouTuberów podsumował organizator Bartosz Milewski ze szkoły żeglarskiej Róża WiatrówW trzeciej edycji udało nam się doprowadzić już prawie wszystko do perfekcji. Dlatego też bardzo cieszę się z tak licznego udziału twórców. Z jednej strony wiele załóg, które uczestniczą w zawodach od pierwszej edycji, ale również sporo nowych twarzy. To dla nas ogromna satysfakcja i motywacja do dalszej pracy. W zasadzie można powiedzieć, że w momencie zakończenia tegorocznej edycji już rozpoczynamy pracę nad kolejną.

Drugi tytuł Mistrzów Polski

czytaj:   Najpopularniejsze polskie reklamy w kwietniu na YouTube

Wśród stawki YouTuberów, biorących udział w tegorocznej edycji regat znalazł się Szwagier z kanału Śmiechawa – Mistrz Polski z ubiegłego roku, do którego dołączył Cyber Marian i wspólnie zapowiedzieli walkę o obronę tytułu. Pozostali uczestnicy również nie złożyli broni i w bojowych nastrojach przybyli do Róży Wiatrów na Mazurach. W stawce znaleźli się również m.in.: Magik Y, Letni Chamski Podryw, Dominik Szarek, Beksy, Astrofaza, Emce□, Madeline Gavi, Seto, Gimper, Rojo, Izak, czy chłopaki z „5 sposobów na…”. To właśnie Ci ostatni toczyli do samego końca zacięty bój z załogą Szwagrów, wygrywając w pierwszym biegu. Na drugim miejscu na mecie zameldowała się ekipa Beks z Madeline Gavi, a tuż za nimi Rojo Izak oraz Człowiek Warga.

czytaj:   OMD z unikatową kreacją dla McDonald’s

W drugim finałowym biegu trzecie miejsce ponownie utrzymała załoga Easy Peasy z Rojem na czele i to właśnie oni zdobyli brązowy medal i tytuł drugiego Wicemistrza Polski. Drudzy na mecie pojawili się Magik Y, Walenie, Sadam, Rudy Człowiek i Dominik Szarek, dzięki czemu awansowali i finalnie uplasowali się na czwartym miejscu. Natomiast pierwsza linię mety przepłynęła załoga Cyber Śmiechawy, która w klasyfikacji generalnej zgromadziła taką samą liczbę punktów jak ekipa „5 sposobów na…”. Jednak z uwagi na zajęcie wyższego miejsca w biegu finałowych to właśnie Szwagry i Cyber Marian stanęli na najwyższym stopniu podium zdobywając złote medale i Puchar Róży Wiatrów. To już ich drugie zwycięstwo z rzędu i drugi mistrzowski tytuł.

Trzeci raz bierzemy udział w regatach i drugi raz stajemy na najwyższym podium, kolekcja Pucharów się powiększa. Bardzo cieszymy z obecności na tych zawodach, panuje tu fantastyczna atmosfera i z pewnością nie zabraknie nas tu również za rok! – podsumował Szwagier tuż po ceremonii dekoracji.

Znów dali z siebie więcej

Regaty YouTuberów to nie tylko sportowa rywalizacja i dobra zabawa. Róża Wiatrów – organizator wydarzenia wspólnie z charytatywni.allegro.pl już po raz drugi zorganizowali akcję społeczną #dajzsiebiewiecej, w ramach której YouTuberzy przekazywali od siebie fanty, które zostaną wkrótce wystawione na aukcje. Wszystkie zebrane w tym roku środku przekazane zostaną na leczenie Boguszka, bliskiego przyjaciela twórców z kanału ŚmiechawaTV. Na licytację trafią między innymi nagrody od Szwagrów i Mariana, zdobyte przez nich podczas regat, tygodniowy rejs po Mazurach, przekazany przez „5sposobów”, obraz Magdy Gawęckiej, zegarki od Jcoba, klaps filmowy od EMCE i wiele innych, cennych przedmiotów.

czytaj:   #DziewczynyRządzą w sklepach Deichmann

Pełna lista uczestników: 5 sposobów, Kuzyn Hindus, Letni Chamski Podryw, Magik Y, Walenie, Dominik Szarek, Sadam, Rudy Człowiek, Szwagier, Cyber Marian, Rojo, Izak, Z Dupy, Beksy, Madeline Gavi, Czokled, SMAV, Pan Skrobski, Danceconnectspeople, Alien, Dev, Pan Kubaka, Skyen, Luure, Astrofaza, Czas Gentlemanów, EMCE□, Jcob, Sou Shibo, CTSG, Gimper, Ewelina Orzegowska, Kolega Ignacy.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *