Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Opublikowano w:

Vogue Polska – czerwcowa okładka

Nowy numer Vogue Polska zadebiutuje na rynku 9 maja. Adwoa Aboah – modelka i aktywistka oraz Tim Walker – autor tegorocznego kalendarza Pirelli, spotkali się na planie sesji okładkowej wydania czerwcowego.

On pierwsze kroki stawiał u boku legendy – Richarda Avedona – by samemu po zaledwie kilku latach pracy zostać okrzykniętym jednym z największych wizjonerów fotografii.

Ona karierę modelki zaczęła w 2009 roku, ale prawdziwy przełom nastąpił dopiero kilka lat później. Z ogoloną głową, bagażem życiowych doświadczeń i odwagą by o nich mówić szturmem podbiła świat. Jest jedną z osób, dzięki którym zmienia się branża mody. To między innymi Adwoa mówiła głośno, że życie nie wygląda tak, jak kolorowe magazyny dla kobiet, i że nie ma jednego obowiązującego kanonu piękna. Pod koniec zeszłego roku na Fashion Awards wygrała z Gigi i Bellą Hadid oraz Kaią Gerber w kategorii Modelka roku.

czytaj:   Dziecięce e-listy do Świętego Mikołaja - świąteczny raport Instytutu Monitorowania Mediów i Duckie Deck

Założony przez Adwoę Gurls Talk organizuje spotkania i panele na całym świecie. Jest też platformą online pomagającą wielu dziewczynom i kobietom odnaleźć odpowiedzi na nurtujące je pytania. Szczególnie te niewygodne.

Na nie zawsze wygodne pytania odpowiadają też autorki i bohaterki czerwcowego numeru Vogue Polska. Ewelina Dziewiela w swoim raporcie sprawdza, czy hasło „sex sells” nadal obowiązuje w modzie. Profesor Monika Płatek i Anna Dziewit-Meller zastanawiają się, dlaczego współczesne Polki muszą wyważać te same drzwi, co ich babki.

czytaj:   Marta Zienkiewicz i Jakub Kiraga z Hill+Knowlton Strategies laureatami Young Creatives Cannes

Szefowa działu urody, Katarzyna Straszewicz pokazuje, jak trend na srebrnoszare włosy pomaga zaakceptować naturalną siwiznę. To, że mocne kolory mogą doskonale wtopić się w miejskie tło w sesji „Jeden do jednego” udowadnia natomiast szefowa stylistów Vogue Polska, Karolina Gruszecka.

Kolejny numer Vogue Polska ukaże się na rynku już 9 maja.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *