Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Opublikowano w:

Vogue Polska i Łowiczanki z Chicago

Kolekcje największych domów mody, wietrzne miasto, polska top modelka i polonijny zespół ludowy.

3 dni, które ekipa Vogue Polska spędziła w Chicago, zaowocowały niepowtarzalną sesją okładkową, filmem, wywiadami i odczarowaniem stereotypu Polonii za oceanem. Monika Jac Jagaciak w obiektywie Zuzy Krajewskiej i towarzystwie Zespołu Polonia Polish Folk & Dance Ensemble Of Chicago twarzą październikowego numeru Vogue Polska. Na rynku już 12 września.

Fajnie mi się myśli w Chicago – wyznaje Monika Jac Jagaciak w rozmowie z „Vogue Polska”. Twierdzi, że odkąd tu mieszka podjęła więcej ważnych decyzji dotyczących swojej przyszłości niż w Nowym Jorku. W wietrznym mieście żyje się spokojniej, a Jac, która pracę w branży mody zaczęła w wieku 13 lat od kampanii Hermesa dobrze wie, co oznacza wyścig szczurów. W swojej ponad dziesięcioletniej karierze była na okładkach najbardziej liczących się magazynów mody, chodziła w pokazach Alexandra McQueena, Versace i Diora. Stawała przed obiektywem samej Annie Leibovitz. Teraz jednak szuka prawdy i w rozmowie z „Vogue Polska” wielokrotnie podkreśla swój niesmak do ułudy, którą w dzisiejszych czasach potęgują media społecznościowe.

 

czytaj:   Kapeć w rowerze, czyli nowa kampania dla Goethe-Institut w Krakowie

vogue

Dla prawie miliona Polaków Chicago stało się domem. Mimo że mieszkają za oceanem, nie zapomnieli o swoich korzeniach. Noszą Polskę w sobie i przekazują ją swoim dzieciom. Spotkaliśmy i sfotografowaliśmy m.in. Olę McLees, politolożkę i absolwentkę Oxfordu, Małgorzatę Kot, dyrektor zarządzającą Muzeum Polskiego w Ameryce, Mirę Horoszowski, założycielkę firmy Mira Couture oraz Bożenę Zweig, która zasiada w zarządzie chicagowskiej Orkiestry Symfonicznej im. Ignacego Paderewskiego.

czytaj:   Digital Kingdom obsługuje marki Mirinda i 7UP

Bohaterkami naszego październikowego numeru zostały także modelki Mody Polskiej oraz projektant legendarnej polskiej marki, Jerzy Antkowiak. Na specjalnej sesji tuż przed wystawą poświęconą Modzie Polskiej gościliśmy mistrza i jego muzy. Modelki Antkowiaka to dziś wyjątkowe, piękne ale i silne kobiety. Na planie spotkały się m.in. Anna Starak, Małgorzata Niemen, Elżbieta Grabacz i Bogna Sworowska. Wystawę „Jerzy Antkowiak. Moda Polska” będzie można podziwiać od 6 października w Muzeum Włókiennictwa w Łodzi.

W sekcji autoportret Paweł Smoleński rozmawia z kolei Leylą Elsanovą, która wraz z rodziną uciekła przed wojną z Groznego do Warszawy. W Polsce mieszka już 18 lat i pomaga innym uchodźcom stać się warszawiakami, a innym warszawiakom próbuję ułatwić współżycie z uchodźcami. Szefowa działu reportażu, Hanna Rydlewska spotkała się natomiast z Sokołem, czyli Wojtkiem Sosnowskim. Ewelina Dziewiela przygląda się nowym talentom w świecie mody, a także mikroinfluencerom, którzy mają coraz większy wpływ na to, co kupujemy. W nowym numerze magazynu Anda Rottenberg odwiedziła Agnieszkę Holland w jej położonym na malowniczych wrzosowiskach domu.

czytaj:   Marcin Filipek dołącza do Papaya Films

Październikowy numer Vogue Polska zadebiutuje na rynku 12 września. Premierze magazynu towarzyszyć będzie kampania oparta o specjalnie wyprodukowany w Chicago spot autorstwa Barta Pogody. Kolejny, listopadowy numer już 10 października.

Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *