w

24-godzinny maraton technologii – DDB chce zrewolucjonizować transport

24-godzinny maraton technologii - ddb chce zrewolucjonizować transport 1

22 i 23 marca ok. 50 entuzjastów nowych technologii spotka się na wrocławskim lotnisku, żeby bez przerwy projektować i kodować aplikacje, które pomogą ulepszyć transport: miejski, lądowy, morski, powietrzny, a także kosmiczny. To pierwszy hackathon organizowany przez agencję reklamową.

hackwro ddb admonkey

 

Wrocławski hackathon rozpocznie się od 2-minutowych prezentacji pomysłów. Następnie uczestnicy połączą się w zespoły, w których przez kolejne 24 godziny będą non stop pracować nad wcieleniem w życie swoich idei. Konkurs zakończą 2-minutowe prezentacje stworzonych aplikacji, na podstawie których publiczność oraz jury wybierze zwycięzców.

W poprzednich dwóch edycjach uczestniczyło w sumie około 100 osób, a inspiracją do stworzenia HackWro były legendarne hackathony, które regularnie odbywają się w amerykańskiej Dolinie Krzemowej.

– Mądrych telefonów w Polsce przybywa wprost proporcjonalnie do długości korków w największych miastach. Poruszanie się jest najbardziej powszechną ludzką aktywnością. Polską odpowiedzią na rewolucje samochodową Henry’ego Forda sprzed 100 lat jest aplikacja jakdojade?, dla nas to za mało! W DDB wierzymy, że kreatywność to najlepsza recepta zarówno na problemy biznesowe naszych klientów jak i wyzwania cywilizacyjne, to dlatego jako pierwsza agencja reklamowa postanowiliśmy zorganizować hackathon. Z tego samego powodu wybraliśmy tak pożyteczny temat, jakim jest transport. The sky is not the limit – mówi Miron Mironiuk, szef zespołu mobile&social, doradca zarządu DDB Warszawa.

Agenda HackWro#3

MIEJSCE: Wrocław, Port Lotniczy Wrocław SA (sala konferencyjna), ul. Skarżyńskiego 36

PIĄTEK, 22 marca
19.00 – Rejestracja uczestników, kilka słów wprowadzenia od organizatorów
19.10-19.30 – Prezentacje pomysłów i formowanie zespołów
19.30-20.00 – Aranżowanie przestrzeni roboczej
od 20.00 – Praca twórcza

SOBOTA, 23 marca
do 20.00 – Praca twórcza
20.30-22.00 – Demonstracja i prezentacja stworzonych aplikacji, wyłonienie najciekawszych projektów przez publiczność oraz jury. Prezentacja pomysłów jest otwarta dla gości z zewnątrz.

the sky is not the limit plakat

Źródło: mat. pras.

Co myślisz?

nowa kampania reklamowa sodexo motivation solutions 8

Nowa kampania reklamowa Sodexo Motivation Solutions

w poszukiwaniu cyberdoskonałości 9

W poszukiwaniu Cyberdoskonałości