Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Opublikowano w:

Bez poczty elektronicznej ani rusz – wyniki badania IIBR dla Wirtualnej Polski

program afiliacyjny

Z badania przeprowadzonego przez Interaktywny Instytut Badań Rynkowych na zlecenie Wirtualnej Polski wynika, że poczta e-mail jest najpopularniejszą formą komunikacji w sieci. Korzysta z niej 97% polskich internautów, znacznie więcej niż z serwisów społecznościowych. Dla blisko 2/3 badanych maile są też najważniejszym kanałem wymiany informacji.

Mail_Simon Adriaensen_cc_flickr

 

Nie ma komunikacji bez e-maila
Poczta elektroniczna jest niekwestionowanym liderem komunikacji międzyludzkiej w internecie. Korzystanie z niej deklaruje aż 97% internautów biorących udział w badaniu IIBR. Na drugim miejscu znalazły się serwisy społecznościowe (83%), a na trzecim – komunikatory (77%). Co więcej, dla 62% maile są najważniejszym sposobem wymiany informacji w sieci.

Procent osób wykorzystujących w internecie dane formy komunikacji
Procent osób wykorzystujących w internecie dane formy komunikacji

 

Procent osób, dla których dana forma komunikacji jest najważniejsza
Procent osób, dla których dana forma komunikacji jest najważniejsza

 

Nie ma dnia bez poczty
Codzienne korzystanie z poczty potwierdza 69% badanych. Najczęściej robią to osoby z wyższym wykształceniem (81%), kierownicy i menedżerowie (86%) oraz specjaliści, przedstawiciele wolnych zawodów i pracownicy umysłowi (86%). Serwisów społecznościowych używa każdego dnia prawie połowa internautów, a komunikatorów – niespełna 1/3. Co ciekawe, procent osób korzystających z poczty rośnie proporcjonalnie wraz z wielkością miejscowości, w której mieszkają respondenci. W miastach powyżej 500 tys. mieszkańców nawet 81% internautów deklaruje, że w ich życiu nie ma dnia bez sprawdzania poczty elektronicznej.

Codzienne korzystanie z form komunikacji w internecie
Codzienne korzystanie z form komunikacji w internecie

 

Im mniej, tym lepiej
Blisko 1/4 internautów (23%) ma tylko jedno konto e-mailowe, a ponad 1/3 (36%) – dwa. Internautów, którzy posiadają więcej niż 6 kont e-mailowych jest zaledwie 2%.

Liczba kont pocztowych
Liczba kont pocztowych

 

Poczta WP.PL liderem
Od 2006 roku Poczta WP.PL jest numerem jeden wśród serwisów pocztowych w Polsce. Wygrywa z innymi jeśli chodzi o liczbę użytkowników, odsłon i czas (za: dane Megapanel PBI/Gemius).

Liczba użytkowników serwisów pocztowych (RU)
Liczba użytkowników serwisów pocztowych (RU)

36% użytkowników Poczty WP.PL ocenia ją bardzo dobrze, a dalsze 39% – dobrze. Łącznie 75% wystawia Poczcie WP.PL pozytywną ocenę. 27% osób korzystających ze skrzynki WP.PL w przeszłości komuś ją poleciło.

 

Ocena Poczty WP.PL przez użytkowników
Ocena Poczty WP.PL przez użytkowników

Do głównych zalet Poczty WP.PL użytkownicy zaliczają dużą pojemność (42%), niezawodność (39%), możliwość wysyłania dużych załączników (37%) oraz bezpieczeństwo (35%).

 

Główne zalety konta WP.PL
Główne zalety konta WP.PL

Więcej informacji:
Raport Poczta elektroniczna w Polsce

O badaniu:
Badanie zrealizowane przez IIBR na zlecenie Wirtualnej Polski. Badanie przeprowadzono w dniach 28 listopada – 16 grudnia 2012 roku na grupie internautów w wieku 15 lat i więcej, gdzie n = 2000 wypełnionych ankiet. Dane zostały doważone pod względem płci i wieku tak, by były reprezentatywne dla ogółu internautów w Polsce (ważenie do danych Ipsos-Omnibus).


Źródło: mat. pras.