Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Opublikowano w:

Coraz więcej firm zainteresowanych powołaniem e-Izby – Izby Gospodarki Elektronicznej

Firma ANSWEAR.com – sklep internetowy skupiający ponad 150 marek modowych z całego świata, przystąpiła do inicjatywy powołania Izby Gospodarki Elektronicznej. ANSWEAR.com to już trzydziesta druga firma członkowska Komitetu Założycielskiego e-Izby, do którego przyłączyły się wcześniej wiodące firmy branży e-handlu. Do inicjatywy poprzez Klub e-Gospodarki w ciągu 2 miesięcy dołączyło także 450 innych firm i przedsiębiorców działających w obszarze e-gospodarki.

e-commerce_polska_logo_admonkey

Celem e-Izby jest rozwój polskiego rynku usług świadczonych drogą elektroniczną, m.in przez identyfikację jego potrzeb, edukację i wymianę know-how oraz skuteczne reprezentowanie wspólnych interesów branży wobec różnych instytucji i organizacji, zarówno rządowych jak i NGOs.

W powstanie e-Izby zaangażowały się podmioty, które głęboko wierzą, że wykorzystanie innowacji technologicznych, informacyjnych i komunikacyjnych (ICT), w szczególności internetu, najskuteczniej przyczyni się do dynamicznego rozwoju polskiej i europejskiej gospodarki w różnych jej branżach.

Do Komitetu Założycielskiego e-Izby przystępuje firma ANSWEAR.com, multibrandowy sklep skupiający ponad 150 marek z całego świata, w tym wiele niedostępnych do tej pory w Polsce. Oferta sklepu przeznaczona jest dla wszystkich miłośników mody, dla których ważna jest jakość i dobry styl. ANSWEAR.com to nie tylko ubrania, buty, dodatki, ale również gadżety, zegarki oraz biżuteria. Wszystkie produkty z oferty sklepu dostarczane są do klientów za darmo w ciągu zaledwie 24h. Oprócz sklepu internetowego ANSWEAR.com posiada także dwa nowoczesne salony stacjonarne: w poznańskim Starym Browarze oraz kieleckiej Galerii Echo.

– ANSWEAR.com, jako wiodący e-sprzedawca fashion w Polsce, nie mógł nie włączyć się w projekt, którego głównym celem jest rozwój polskiej branży e-commerce. Chcemy aktywnie uczestniczyć w pracach tej organizacji, współpracować z czołowymi firmami e-biznesowymi, wymieniać się doświadczeniami, czerpać inspiracje, a przede wszystkim wspólnie reprezentować interesy branży oraz dbać o jej przyszłość, prężny rozwój i profesjonalizm – powiedział Wojciech Tomaszewski, dyrektor ds. marketingu i e-commerce w ANSWEAR.com

– Cieszymy się, że firma ANSWEAR.com zdecydowała się przystąpić do Komitetu Założycielskiego e-Izby. Intensywnie pracujemy nad rozwojem inicjatyw zmierzających do powołania organizacji, która będzie silnym reprezentantem interesów podmiotów gospodarczych branży e-handlu. Dynamiczny rozwój projektu e-Izba utwierdza nas w przekonaniu, że nasze działania są potrzebne i oczekiwane przez rynek – powiedziała Patrycja Sass-Staniszewska z e-Commerce Polska.

Wśród członków Komitetu Założycielskiego e-Izby są firmy specjalizujące się w różnych gałęziach szeroko pojmowanej branży e-commerce: platformy e-commerce, sprzedawcy detaliczni, sklepy online, dostawcy e-usług, płatności online, treści cyfrowych oraz usług i rozwiązań IT dla e-commerce. Aktualnie Komitet Założycielski e-Izby to 32 podmiotów, które mogą pochwalić się uznaną marką i wieloma sukcesami na rynku gospodarki elektronicznej.

Źródło: mat. pras.