w

E-mail marketingowe inspiracje na Dzień Ojca

e-mail marketingowe inspiracje na dzień ojca 1

Czy wiecie, że ojcowie musieli czekać ponad 50 lat dłużej niż matki na swoje oficjalne święto? Warto więc przygotować dla nich coś specjalnego i wykorzystać tę okazję do znacznego zwiększenia klikalności i konwersji naszych kampanii. Szukając sposobu na wyróżnienie się wśród dziesiątek podobnie brzmiących wiadomości, warto zapoznać się z poniższymi przykładami inspirujących kampanii na Dzień Ojca, wybranymi przez Anitę Watę, Key Account Consultant optivo.

O ile badania National Retail Federation wykazują, że ponad 3/4 Amerykanów celebruje Dzień Ojca w szczególny sposób, nie jest on jednak tak popularnym świętem, jak Dzień Matki. Widać to także po wydatkach. W zeszłym roku 25% mieszkańców USA, którzy planowali kupić prezent dla swojego taty, wydało na ten cel ok. 115 dolarów, podczas gdy na Dzień Matki kwota ta wynosiła średnio 173 dolary. Nie zmienia to jednak faktu, że warto wpisać Dzień Ojca do kalendarza działań e-mail marketingowych.

Co ciekawe, w odróżnieniu od Dnia Matki, działania związane z Dniem Ojca nie są zwykle planowane z kilkutygodniowym wyprzedzeniem – 44% klientów kupuje prezent tydzień przed Dniem Ojca, a 18% w samo święto. E-maile przypominające warto więc wysłać nie wcześniej niż dwa tygodnie przed samym świętem.

Newslettery okazjonalne należą do szczególnego typu wiadomości. Nie mają bowiem skłonić naszych klientów do kupienia sobie kolejnej torebki, butów, czy skorzystania z naszych usług. Skupiają się natomiast na podkreślaniu więzi rodzinnych i przyjacielskich oraz poczuciu radości wynikającej z obdarowywania bliskich upominkiem.

Decydując się na wysłanie e-maili na Dzień Ojca, warto przedstawić kilka propozycji najlepszych upominków w ciekawy, nieszablonowy sposób. Popularne jest zaprezentowanie oferty za pomocą tzw. gift guides, czyli praktycznych przewodników po produktach tematycznie powiązanych ze zbliżającym się świętem. Dobrym przykładem może być tutaj newsletter firmy Massimo Dutti, w którym wybrano cztery najlepsze propozycje idealnego prezentu dla taty. Oszczędnie, ale z klasą.

massimo

Skoro jesteśmy przy gift guida’ch, warto zwrócić uwagę na specyficzny typ przewodników po prezentach, które poza przedstawieniem wybranych produktów, prezentują drzewko decyzyjne, które ma nam pomóc dobrać najbardziej odpowiedni prezent. Odpowiadając na pytania o preferencje bliskiej nam osoby, w tym przypadku taty, możemy być pewni, że wybrany upominek na pewno przypadnie mu do gustu. Australijska firma BONDS sprzedająca bieliznę postawiła na właśnie takie rozwiązanie, zadając w mailu klientowi pytanie „Co tak naprawdę chciałby dostać Tata na Dzień Ojca?”. Oczywiście odpowiedzi na wszystkie możliwe pytania prowadzą do jedynej, słusznej decyzji – zakupu bielizny BONDS.

bonds

Jeśli chcemy pomóc klientowi podjąć najlepszą decyzję w kwestii idealnego prezentu na Dzień Ojca, dobrym pomysłem jest pokazanie subskrybentowi, że w naszym sklepie ma z czego wybierać. Przedstawmy mu kilka opcji produktów w zależności od cech, zainteresowań i preferencji obdarowywanej osoby. Firma Aldo zachęca swoich klientów, by sprezentowali swoim ojcom coś, co naprawdę chcieliby dostać, prezentując cztery różne modele obuwia, dobrane pod kątem ich osobowości.

aldo

Moją uwagę przykuł także newsletter Terrain, który prezentuje 3 pomysły na świętowanie Dnia Ojca na świeżym powietrzu, dobierając przy tym odpowiednią gamę produktów.

terrain

Włączenie wideo do mailingu to interesujący, wciąż jednak rzadko stosowany sposób na zwrócenie uwagi subskrybentów. Coraz więcej marketerów przekonuje się, że rozwiązanie to jest atrakcyjniejsze, niż statyczny tekst i zdjęcia. Wideo pozwala bowiem wyróżnić nasz newsletter na tle innych lub przekazać konsumentom konkretną treść i zamysł w bardzo krótkim czasie. Z okazji Dnia Ojca firma Jack Spade umieściła w swoim newsletterze grafikę z ruchomym wypełnieniem napisu „Happy Dad”. Grafika prowadzi odbiorcę do przewodnika po prezentach i informuje o darmowej przesyłce.

kate spade

źródło: Optivo.pl

[podobne_email marketing]

Co myślisz?

Zjednoczenie stworzyło nową stronę dla Kosmetyki AA

codemedia wesprze kampanię agencji rynku rolnego 10

Codemedia wesprze kampanię Agencji Rynku Rolnego