Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Opublikowano w:

Geek Girls Carrots czyli spotkania marchewek

Inicjatywa jak żadna inna. Mi się podoba totalnie. Nazywają się Geek Girls Carrots.

girls geek carrot

Dziewczyny organizują spotkania, na których poruszane są kwestie technologii, programowania, UX. Zapytałam Katarzynę Marchocką skąd pomysł i co ciekawego może się wydarzyć na takich spotkaniach.

Kto jest inicjatorem takiej inicjatywy?

Pomysłodawcą i założycielem Geek Girls Carrots jest Kamila Sidor. To ona zainicjowała spotkania marchewek i zaraziła ideą m.in. mnie. Na początku spotkania odbywały się tylko w Warszawie, teraz pasjonatki nowych technologii mogą spotykać się w Warszawie, Wrocławiu i Szczecinie, a w planach są kolejne miasta . Zainteresowanych odsyłam do naszej strony Geek Girls Carrots

Widzę, że ruchy związane z kulturą geek zaczynają docierać do Polski (na przykład pojawiają się blogi geek dads). Czy uważacie, że to ciekawy kierunek?

A dlaczego nie? To dowód na to, że istnieje potrzeba tworzenia specjalistycznych stron, blogów i spotkań dedykowanym fanom konkretnych rzeczy a nie np. ogólnym tematom. Tego typu inicjatywy integrują ludzi, których kręcą te same rzeczy i dzięki temu powstaje interesujący kontent, który „zaraża” dalej.

Czy taka inicjatywa skierowana do dziewczyn sprawia, że stają się one bardziej pewne tego co robią? Łatwiej im się odnaleźć w branży zdominowanej przez facetów?

Myślę, że w dużej mierze jest to główna wartość spotkań Geek Girls Carrots. Ponadto na spotkaniach dziewczyny mają okazję poznać się, wymienić wiedzą czy kontaktami i w tzw. między czasie porozmawiać o tylko „babskich sprawach”. Luźna forma spotkań zdecydowanie sprzyja integracji.

Co ciekawego na 2 edycji we Wrocławiu? 🙂

Na najbliższym, drugim spotkaniu we Wrocławiu wystąpi m.in. Iga Mościchowska z WitFlow i opowie nam co nieco o użyteczności. Iga jest uznanym ekspertem usability, więc na pewno będzie ciekawie. Drugą, planowaną prezentację, przedstawi jedna z marchewek, czyli członkiń społeczności. Kto to będzie? Jeszcze nie wiem. Pomyślałam, że taka możliwość będzie okazją dla dziewczyn do zaprezentowania, poćwiczenia sztuki prezentacji i poznania bliżej od strony zawodowej . Zobaczymy czy temat się przyjmie.

 

Tu znajdziecie więcej informacji odnośnie wrocławskiego spotkania>>