Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Opublikowano w:

Gimnazjaliści „jeżdżą z głową”

Sto gimnazjów weźmie udział w akcji zorganizowanej przez Fundację BGŻ „Jeżdżę z głową” Program ma na celu promocję bezpiecznych zachowań na drodze i zapoznawanie młodych rowerzystów z nowymi przepisami ruchu drogowego.

źródło: www.jezdzezglowa.pl

Wyłoniono 100 szkół ponadpodstawowych, które zakwalifikowały się do tegorocznej edycji programu edukacyjnego stworzonego przez Fundację BGŻ. Wśród nich są też szkoły z małych miejscowości i terenów wiejskich. Głównym kryterium wyboru danej szkoły do akcji była ilość chętnych uczniów – musiały być to co najmniej dwie klasy. Program został stworzony po to, żeby promować bezpieczne zachowania i wzajemny szacunek w poruszaniu się na drodze, a także zapoznać gimnazjalistów ze zmienionymi przepisami ruchu drogowego, które dają rowerzystom więcej praw. Teraz pomimo że prawie wszyscy uczniowie jeżdżą rowerem, przepisy zna jedynie połowa z nich.

Akcja Fundacji BGŻ zwraca również uwagę na niezbędne wyposażenie roweru (źródło: www.jezdzezglowa.pl)

Na potrzeby programu „Jeżdżę z głową” przeszkolono w internetowych warsztatach 170 nauczycieli. Podczas szkoleń nauczyciele mieli możliwość zapoznać się z profesjonalnymi materiałami stworzonymi przez specjalistów bezpieczeństwa ruchu drogowego, pedagogów, Komendę Główną Policji, a także Krajową Radę Bezpieczeństwa i Ruchu Drogowego.

Według Teresy Turkowskiej, nauczyciela i doradcy w zakresie wychowania komunikacyjnego m. st. Warszawy „Gimnazjaliści mają już swoje doświadczenie w jeździe rowerowej, mają własne spostrzeżenia, własną ocenę zachowań innych uczestników ruchu drogowego. Dlatego są tak ważną grupą odbiorców działań z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego i to oni właśnie – jako młodzi eksperci ruchu drogowego – będą wpływać na zmianę zachowań również kierowców.

Szczegółowe informacje oraz listę szkół zakwalifikowanych do programu można znaleźć na stronie: www.jezdzezglowa.pl