Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Opublikowano w:

Google zmienia oblicze telewizji

Projekt Google TV został uruchomiony dwa lata temu w Stanach Zjednoczonych, by przenieść to co najlepsze w Google i sieci na ekran telewizora. W poniedziałek został uruchomiony w Wielkiej Brytanii.

źródło: google.com/tv

Od tego czasu Google TV jest stale ulepszany i aktualizowany. Między innymi witryna YouTube została dopasowana do wyświetlania w telewizorze, powstały też tysiące mobilnych aplikacji dostosowanych do TV. Dzięki zoptymalizowanemu Google Chrome wszystko czego szukasz w sieci jest na wyciągnięcie pilota.

Na początku lipca multimedialne odtwarzacze firmy Sony kompatybilne z Google TV (np. Sony NSZ-GS7) będą dostępne w sprzedaży w Stanach oraz Wielkiej Brytanii. Do końca roku urządzenia pojawią się także na rynku australijskim, brazylijskim, kanadyjskim, francuskim oraz w Niemczech, Meksyku i Holandii.

Przykładowo w samej wielkiej Brytanii dzięki Google TV z ekranu telewizora będzie można słuchac ulubionej muzyki, czytać artykuły z Guardiana, zobaczyć ostatni odcinek EastEnders w BBC iPlayer, śledzić video bloga Lauren Luke  albo wybrać cokolwiek innego spośród tysięcy zoptymalizowanych aplikacji. By lepiej poznać zalety Google TV, zobacz poniższy film.

 Źródło: http://googletv.blogspot.com/