Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Opublikowano w:

Group One powołuje LABCON – najnowszą strukturę do tworzenia i zarządzania angażującym contentem

Group One, największa niezależna grupa komunikacyjna w Polsce nie zwalnia tempa. Tuż po tym jak Value Media zdobył tytuł Domu Mediowego Roku grupa ogłasza start nowej struktury – LABCON, której pierwszą realizacją będzie kampania dla L’Oreal. Na czele spółki z unikalnym na skalę Polski poziomem kompetencji digitalowych do budowania własnego kontentu na platformach typu YouTube, czy Facebook staje Marta Łysiak, która współpracowała z największymi Youtuberami i doradzała kluczowym klientom Google w Wielkiej Brytanii.

Group One z kolejną spółką wzmacniającą digitalowy biznes

LABCON to dla nas naturalny ruch w rozwoju grupy. Wiemy już, że model biznesowy, który przyjęliśmy, jest nie tylko bardzo efektywny, ale także coraz bardziej doceniany przez rynek – niezależność grupy i jej właścicielska struktura daje nam możliwość szybkiego poszerzania kompetencji i odpowiadania na potrzeby naszych Klientów. To właśnie w odpowiedzi na nowe zapotrzebowanie rynku powstał LABCON. Ogromne wzrosty udziału mediów społecznościowych i YouTube w planowaniu mediów to dziś trend, który wytycza tempo rozwoju całemu rynkowi. I Klienci, i marki czują, że potrzebują nowego podejścia, bo dziś łatwiej niż kiedykolwiek przespać moment i wypaść z rynku. Budowanie angażującej komunikacji w sieci w oparciu o własny kontent to konieczność, a użytkownicy wybierają platformy realnie atrakcyjne, oparte na tworzeniu relacji, a nie komunikacji zero jedynkowej. Takie podejście gwarantuje LABCON.

Dzięki zapleczu Group One i dostępowi do szerokiego know-how wszystkich jej spółek możemy zapewnić Klientom także kompleksowe zarządzanie obecnością marek w mediach – od kreacji, przez produkcję, zakup mediów, wsparcie SEM, e-commerce, czy właśnie zaangażowanie w kontent. Wierzymy, że tak powinno wyglądać dziś myślenie o komunikacji marek – mówi Marek Żołędziowski, CEO Group One.

Marta Łysiak, która tworzy LABCON dołączyła do Value Media w marcu tego roku. Od 2008 roku była związana z Google, przez ostatnie 3 lata pełniła funkcję CEE Strategic Partner Manager w londyńskim oddziale YouTube. W Wielkiej Brytanii, topowym dla komunikacji digital i e-commerce rynku w Europie, współpracowała z największymi YouTuberami i doradzała kluczowym klientom Google jak budować kontent i komunikować się z widownią YouTube w naszym regionie. Była zaangażowana w projekty m.in. dla Nestle, Avon, L’Oreal, Unilever, ING, Millennium, Allegro, Asos, BBC, Tymbark.

LABCON – wiemy jak tworzyć relewantne historie

LABCON to najnowocześniejsze podejście do kontentu w Polsce. Firma tworzy i zarządza szeroko pojętymi „treściami” na najwyższym światowym poziomie, oferując przede wszystkim strategiczne podejście do budowania kontentu oraz mało znane w Polsce narzędzia i know-how. Najnowsza struktura w ramach Group One oferuje Klientom kompleksowy consulting, strategię i realizację, z uwzględnieniem całego planu mediowego, w którego budowaniu uczestniczy na każdym etapie. Firmę wyróżnia całościowe podejście do długofalowego, systematycznego procesu powstawania narracji i tworzenie tzw. adaptive content, który jest budowany w drodze interakcji z użytkownikiem, w oparciu o weryfikację i analizę informacji zwrotnych. LABCON stawia na wykorzystanie najnowszych technologii jak np. face recognition, który pozwala na mierzenie zadowolenia z komunikatu po mimice twarzy. Istotnym składnikiem kompetencji Labcon jest strona analityczna – badanie insightów, wszystkiego, co dzieje się z kontentem, co działa, a co nie działa, a także scheduling, czyli dostosowywanie formatów i częstotliwości oraz niezwykle precyzyjny dobór grup docelowych. Wreszcie prawdziwie jakościowy, a nie czysto zasięgowy dobór influencerów. Wszystko po to, by kontent, który dostarcza marka odpowiadał na rzeczywiste potrzeby i był autentycznie angażujący, a marka mogła komunikować się lepiej, łatwiej i szybciej.

Nie ma reguły na dobry content marketing. Nikt nie wie, co się spodoba, wszystkie marki chcą mieć treści które ich wyróżnią, a granica między tym co fajne, a niefajne jest bardzo cienka. LABCON to świeże i totalne podejście do kontentu, to więcej niż czysty influencer marketing. Wiemy i potrafimy robić to na znacznie większą skalę niż tylko angażując influencerów w oparciu o zasięgi. Dobry i naturalny kontent sprawia, że marka staje się platformą i clue całej komunikacji. I takie podejście proponujemy naszym Klientom. Pokazujemy, że historie w oparciu o własne treści można budować długofalowo i systematycznie, wykraczając poza ramy jednej kampanii. Chcemy budować taką komunikację marek w socialu i YouTube, w którą internauci będą chcieli sami realnie się angażować. Wiem, że współpracę z influencerami da się budować „bez obciachu”, autentycznie, tak, żeby wydobyć z niej to, co najlepsze dla marki. Polski rynek mediowy dopiero zaczyna się uczyć wszystkich narzędzi, które można wykorzystać do zarządzania treściami. My już mamy ten warsztat. Uczymy marki zaczynając od odpowiedzi na ważne pytania, po to, aby wiedzieć, że to co stworzymy będzie odpowiadało na zapotrzebowanie i zostanie fajnie skonsumowane. Pierwszą realizacją LABCON we współpracy z Value Media jest najbliższa długofalowa kampania dla marki Maybelline, w której, dzięki naszej rekomendacji, L’Oreal pierwszy raz na tak wielką skalę opiera wszystkie aktywacje w internecie o własne treści, które powstają w interakcji z użytkownikami – mówi Marta Łysiak, Managing Director Labcon.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *