Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Opublikowano w:

Grudzień 2012 na Facebooku. Raport Fanpage Trends

facebook kryzys marki

Końcówka 2012 r. to w marketingu na Facebooku przede wszystkim wyścig największych profili. Wśród najpopularniejszych postów niestety nadal ważne miejsce zajmują żebrolajki. Zapraszamy lektury pełnego raportu Fanpage Trends za grudzień 2012. Zaprezentowanych jest tam 250 stron statystyk, wykresów i komentarzy, dotyczących 33 branżach obecnych na polskim Facebooku. Jak co miesiąc swoją oceną wydarzeń w branżach dzielą się eksperci – tym razem jest ich aż 31! Najnowszy raport Fanpage Trends dostępny jest bezpłatnie na stronie Sotrendera: http://www.sotrender.com/pl/fanpage-trends. Więcej informacji o najnowszych zmianach na Facebooku można znaleźć na blogu: http://blog.sotrender.com/pl/2013/01/fanpage-trends-grudzien-2012/

facebook kryzys marki
flickr.com/goiabarea/CC

Wyścigi największych
O miejsca na podium rankingu największych ścigają się operatorzy sieci komórkowych z serwisami rozrywkowymi, choć pod względem interaktywności i liczby zaangażowanych wciąż serwisy rozrywkowe nie mają sobie równych wśród stron firm i marek. Demotywatorom udało się do końca roku utrzymać tytuł największego polskiego profilu, choć Serce i Rozum praktycznie mu dorównały wielkością. Oznacza to również, że zostały drugą polską stroną, którą polubiło 1,5 miliona fanów. Dotychczasowe tempo wzrostu profilu ulubionych brand heroes internautów wróży przejęcie pierwszego miejsca już w styczniowym rankingu. Kolejna walka toczy się o miejsce czwarte, choć w zeszłym miesiącu Orange dogonił wielkością stronę Kwejka. Druga największa rozrywkowa strona nie dała się wyprzedzić osiągając w grudniu duży w porównaniu do poprzednich miesięcy przyrost liczby fanów. Czy nowy rok przyniesie szczęście telekomunikacji czy rozrywce, przekonamy się niebawem. Warto dodać, że już w 2013, 4. stycznia, 1 mln fanów przekroczył fanpage Plusa.

polskojęzyczne

Łapiemy memy
W grudniu najlepsze posty to żebrolajki – jeden z hitów roku 2012, ku zgrozie i zgrzytaniu zębami branży interaktywnej. Dwa posty na czele grudniowego rankingu wykorzystują formułę „wpisz X i zobacz, co się stanie”. Dla wszystkich zainteresowanych najlepiej „sprzedającymi się” treściami (w tym oczywiście żebropostami) przygotowaliśmy nowy produkt. Memetrender pozwoli na sprawdzenie najpopularniejszych memów w różnych branżach w ostatnich dniach na przestrzeni wybranego okresu. Wersję bezpłatną prezentujemy na stronie Memetrender. Po więcej szczegółów odsyłamy do artykułu o narzędziu na blogu Sotrender.

Do serca przytul psa
W świątecznej gorączce nie zapominamy o „braciach mniejszych”. Sotrender został patronem Pet Patrol – bardzo cieszymy się ze współpracy i zapraszamy do poznania strony akcji http://www.facebook.com/psipatrol. W grudniu w akcje charytatywne angażówał się również Rysiek z Klanu – jako gangster agituje na rzecz Fundacji Przytul Psa w spocie Mafia dla psa.

Nadchodzi podsumowanie roku
Sotrender także w tym roku przygotowuje podsumowanie roku w formie infografiki. Już za kilka dni znajdziecie w nim zbiorcze statystyki z 2012 r. Zostaną policzone dla Was lajki, komentarze, posty, pokażemy jak rosły nam fanpage, jakie strony, branże i posty radziły sobie najlepiej. Tak wyglądało podsumowanie 2012 r: http://blog.sotrender.com/pl/2011/12/35-mln-polakow-zaangazowanych-na-fanpageach-czyli-2011-rokiem-facebooka/ 


Źródło: mat. pras.