Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Opublikowano w:

InPost Finanse uruchamia InPay24

InPost Finanse we współpracy z firmą SOFORT wprowadza usługę, która znacznie obniży koszt operacji dokonywanych przez klientów sklepów internetowych.

InPay24 oferuje najniższą prowizję na rynku w wysokości 1% wartości transakcji – podczas gdy średnia wartość na rynku wynosi 2%. Nowy system płatności zadba także o wyższy poziom bezpieczeństwa, zapewniając internetowym sprzedawcom 100% gwarancji na realizację przelewu. Użytkownik skorzysta z usługi w bardzo prosty sposób – bez rejestracji, za pomocą własnego konta bankowości elektronicznej.

– InPay24 to kolejne narzędzie Grupy Integer.pl, które zwiększy popularność internetowych zakupów. Nasze rewolucyjne Paczkomaty InPost, dzięki którym możliwe jest samodzielne odbieranie i nadawanie przesyłek, 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu, podbijają światowe rynki, zapewniając klientom niespotykaną dotąd wygodę w korzystaniu z e-sklepów. InPay24 z kolei to krok w stronę zmniejszenia kosztów związanych z dokonywaniem płatności. Najniższa prowizja na rynku w połączeniu z gwarancją realizacji zlecenia, to najlepszy wybór spośród dostępnych opcji przeprowadzania transakcji na polskim rynku e-handlu. Stosowana przez nas strategia integracji wielu usług w obrębie e-commerce to kluczowy kierunek rozwoju naszej firmy, doceniany przez akcjonariuszy – mówi Rafał Brzoska, prezes Grupy Integer.pl.

Za pomocą InPay24 klient dokonuje płatności z własnego konta bankowości internetowej, a sprzedawca dostaje natychmiastowe potwierdzenie w czasie rzeczywistym, bezpośrednio po zawarciu transakcji. W odróżnieniu od innych metod płatności dostępnych na rynku, potwierdzenie wiąże się z automatyczną realizacją zlecenia. Dzieje się tak z uwagi na gwarancję otrzymania środków, jaką udziela InPost Finanse internetowym detalistom.

Dzięki takiemu rozwiązaniu właściciel e-sklepu nie musi obawiać się, że z jakiś przyczyn pieniądze ze sprzedaży produktu nie trafią na jego konto. W przypadku jakichkolwiek problemów z realizacją płatności, InPost Finanse zobowiązuje się na przekazanie własnych środków i samodzielnego odzyskiwania zobowiązania od klienta. Sprzedawca internetowy zapłaci także znacznie niższą prowizję w porównaniu z innymi dostępnymi formami płatności internetowej. Opłata za korzystanie z InPay24 to zaledwie 1% wartości transakcji.

InPay24 znacznie przyspiesza w ten sposób moment wysyłki towaru. Ograniczenia związane między innymi z sesjami w bankowości elektronicznej tracą na znaczeniu, a sprzedawca może przekazać produkt kurierowi lub skorzystać z paczkomatu w chwili potwierdzenia od InPay24. Korzyści z usługi wymiernie odczują więc docelowi klienci, którzy odbiorą swoje zamówienie jeszcze szybciej niż dotychczas.

InPay24 jest niezwykle prosty w integracji – bez względu na używany system sprzedażowy – przeznaczony nie tylko dla standardowych rozwiązań. W przypadku dedykowanych systemów operator usługi zapewnia zaawansowany interfejs programowania aplikacji (API). Dokonanie płatności możliwe jest natomiast bez rejestracji za pomocą własnego konta bankowości elektronicznej.

Podobne rozwiązania – prowadzone na europejską skalę przez firmę SOFORT – znajdują coraz większe uznanie użytkowników poza granicami Polski. Firma oferuje między innymi system płatności SOFORT Banking, który jest liderem wśród bezpośrednich metod płatności w Niemczech i w Austrii . SOFORT Banking dostępny jest już w 25 tys. e-sklepach w 10 europejskich krajach. Na mapie planowanej ekspansji coraz popularniejszej formy dokonywania transakcji internetowych znajdują się już kolejne kraje, do których należą: Słowacja i Czechy – regiony aktywnych działań Grupy Integer.pl w zakresie masowej implementacji Paczkomatów InPost.

Więcej informacji na: https://www.inpost.pl/klient-biznesowy/uslugi-finansowe/inpay24.html

źródło: mat. pras.