Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Opublikowano w:

Internety 24/7 tydzień 27

Jak przystało na sezon letnio-wakacyjny jeśli chodzi o łamiące informacje, to szału nie ma 😉 Ale jest trochę ciekawostek i kilka interesujących wiadomości, więc zapraszamy do czytania. Na plaży zwłaszcza.

Spokojnej emerytury

1 lipca 2013 roku po 8 latach zakończyła się kariera Google Readera. Konkurencja zacierała rączki, oczekując na nowych użytkowników, masowo przenoszących się do innych serwisów. Na szczęście wszystko poszło sprawnie, dlatego między innymi możecie czytać to podsumowanie 😉

Google Doodle

Google postanowiło zrobić nam niespodziankę i uczciło 90. rocznicę urodzin Wisławy Szymborskiej.

Google doodle Szymborska

Co ciekawe, dzień później 130. rocznicę „obchodził” Kafka, ale doodle upamiętniające to wydarzenie nie wyświetlało się polskim użytkownikom… Why Google, why?

Google doodle Kafka

Tani Apple?

Jesienią tego roku na rynku miał się pojawić budget iPhone – przystępna cenowo alternatywa dla popularnego smartfona. Najnowsze przecieki informują, że w najtańszej wersji będzie kosztował ok.350 dolarów, ale znając życie polscy dystrybutorzy zrobią z tego 450 dolarów. Widać Apple ma specyficzne pojęcie taniości.

Tłumaczenia Twittera

Wielokrotnie mogliśmy już zauważyć, że Twitter stał się ważnym narzędziem szerzenia informacji – natychmiastowej, z pierwszej ręki, często z miejsc, o których dopiero usłyszymy w masowych mediach. Serwis postanowił ułatwić rozprzestrzenianie się wiadomości i udostępnił nowe narzędzie – tłumacza postów. Dzięki temu przy pomocy jednego kliknięcia możemy przeczytać co się dzieje na drugim końcu świata – nawet jeśli post został napisany arabskimi robakami 😉

Bloger zwiedza

Blogerzy są ostatnio na świeczniku. Otwierasz lodówkę, a tam kolejny. W ramach tej akcji Fashionelka, Segritta, Kominek, a także Rock Alone, czyli Remigiusz Maciaszek i Krzysztof Gonciarz (Zapytaj Beczkę, Krzysztof Kanciarz) przez dziesięć czerwcowych dni zwiedzili Amsterdam, Barcelonę, Londyn, Paryż i Rzym. Na dobrze finansowaną wycieczkę wysłał ich Orange, który promuje swój wakacyjny roaming.

Orange Travel Kominek

Gryzoń, którego nikt się nie boi

W wieku 88 lat zmarł Douglas Engelbart – wynalazca myszy komputerowej. Pierwsze prototypy powstały już w latach 60., ale trafiły do powszechnej sprzedaży dopiero z Macami w 1984 roku.

Wikimedia CC Alex Handy

Blip off

Z polskiego internetu znika kolejna kalka zagranicznego serwisu. Blip będzie działał do końca sierpnia, po czym można będzie się przenieść np. na Twittera, który ma ogólnoświatowy zasięg, nieporównywalnie więcej użytkowników, nowe narzędzia i regularne aktualizacje. Taka trochę lepsza wersja;)

Dystans w cenie

Trole i hejtowanie są nieodłącznym elementem serwisów społecznościowych. Są tacy, którzy z tym walczą, są tacy, którzy się załamują i jest Cezik, który w pięknym stylu mści się na antyfanach, robiąc z nich współtwórców oraz bohaterów swojego nowego numeru. Szacun;D

[youtuber youtube=’http://www.youtube.com/watch?v=DEhJgRveaV8′]

Mocno komunikatywni

Agent Mocno Pomocny Zbyszek oprócz odgadnięcia już ponad 6,5 miliona zapytań ma jeszcze czas na indywidualne odpowiadanie na listy fanów. Niektóre odpowiedzi są równie abstrakcyjne co komentarze do których powstały. Świetna interakcja!

[youtuber youtube=’http://www.youtube.com/watch?v=qkq38j9xfq4′]

Więcej odpowiedzi tutaj.

Dove na fali

Po ostatnim sukcesie kampanii Beauty Sketches Dove kontynuuje wpajanie paniom, że po prostu są piękne. Przyjemne to i sprytna pointa.

[youtuber youtube=’http://www.youtube.com/watch?v=SPFsa6FLvlg’]