Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Opublikowano w:

Internety 24/7 tydzień 33

program afiliacyjny

Po fali upałów mamy falę nudy 😉 Sezon urlopowy odbija się na naszych podsumowaniach – więcej tu plotek i okołowiralowych wydarzeń, niż merytoryki. Ale mamy sierpień, gwiazdy lecą z nieba, jest pięknie… Zapraszamy do kolejnego zestawienia “zaistnień w sieci”.

Pędź doliną

Skoro wakacje, to podróże. A jeśli podróżować, to pociągiem – z gotowanym jajkiem, pomidorem i solą w zawiniątku z serwetki. Chyba, że wasz środek lokomocji jedzie z prędkością ponad 200km na godzinę, wtedy z jedzeniem lepiej uważać. Co zagwarantuje taką wycieczkę? Oczywiście Pendolino! Przyciągnęli go do Wrocławia, żeby pokazać gapiom, mediom, politykom. Tłumy waliły drzwiami i oknami, social media zagotowały się od fotek i video, jakby to był co najmniej Zderzacz Hadronów.

[youtuber youtube=’http://www.youtube.com/watch?v=7rEeH-070SA’]

Zbrodniczym praktykom mówimy nie!

Na fali online’owych protestów przeciwko różnym “egzotycznym” praktykom względem zwierząt czy ludzi w sieci pojawiła się informacja o wykorzystywaniu psich nosów do produkcji gałek w padach do PlayStation3. Odpowiedź polskiego fanpage’a była natychmiastowa. Cudnie!

pad PlayStation 3 z psich nosów

odpowiedź PlayStation

Pod piracką banderą

Pirate Bay obchodzi 10 rocznicę istnienia. Z tej okazji udostępniono przeglądarkę, która umożliwia korzystanie z serwisów z plikami torrent w krajach, w których dostęp do nich jest zablokowany przez dostawców internetu lub rządowe instytucje. Mało tego – daje dostęp do Facebooka czy Twittera mieszkańcom państw, w których korzystanie z nich jest zakazane.

The Pirate Bay

Oh, Ryan!

Jeśli masz już dosyć zdjęć kotów i dzieci w internecie jest na to rada! Wystarczy jeden klik (no dwa) i stanie się magia! Mianowicie wszystkie nudne zdjęcia zastąpią podobizny Ryana. Umówmy się, z Goslingiem wszystko jest piękniejsze 😉

Ryan Gosling na całe zło świata

Ręka, noga, mózg na ścianie

Wakacyjna cisza, spokój, wypoczynek… Aż tu nagle Aviva ze swoim kalkulatorem! Narzędzie zrobiło furorę, choć podejrzewamy, że głównie z powodu możliwości znęcania się nad pacynką 😉

Strzeż się z Avivą

Siemanko, witajcie w mojej kuchni

To powitanie kojarzą pewnie nie tylko fani kulinarnych tutoriali. Popularny vloger słynie ze swoich kuchennych dokonań, ale chyba przede wszystkim z testów, które niejednokrotnie wywoływały spore zamieszanie. Jakiś czas temu na jego kanale pojawił się filmik z parówkami Sokołowa, które okazały się niesmaczne. Podobno o gustach się nie dyskutuje, więc producent podał vlogera do sądu. Wywołało to jeszcze większą burzę, niż sama parówkowa recenzja, bo “gdzie wolność słowa?”. Spece od social media prześcigają się w komentarzach “co powinna zrobić marka”, a my czekamy na oświecenie jednych i drugich – firm, które zdadzą sobie w końcu sprawę z tego, że najpiękniejsza reklama nie zrobi im tak dobrze, jak źle zrobi im jedna niekorzystna opinia rozdmuchana przez media i zastępów junior social media ninja, dla których każdy niepochlebny komentarz na profilu jakiejkolwiek marki staje się światowym kryzysem.

Kocham Gotować

Banki w sieci

Pozostając w obszarze social media, polecamy raport Banki w sieci, przygotowany przez FFW Communication i brand24. Tu też o tym jak marki nauczyły się komunikować, czego jeszcze nie potrafią oraz jaką drogą powinny pójść dalej. Wyniki tych badań są o tyle ciekawe, że przygotowane w oparciu o sporą próbę, z możliwością przyłożenia wielu wniosków również do innych branż. Bowiem w dużej mierze jest to analiza zachowań użytkowników, a nie samych marek.

Raport Banki w sieci

Kocie virale

Na koniec viral dotyczący virala 😉 A mianowicie infografika/mem obrazujący rozprzestrzenianie się treści online. Czy wasza mama wysłała wam już link do kota na odkurzaczu?

viral content