Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Opublikowano w:

Jak ugryźć design studio? Dowiesz się tego na Warsztatach UX #3

20. września w przestrzeni coworkingowej Idea Place odbędą się trzecie już Warsztaty UX. Ten cykl spotkań na dobre zadomowił się na mapie wydarzeń dedykowanych osobom zainteresowanym projektowaniem użytecznych interfejsów. Za organizację spotkania odpowiada wrocławskie studio UX & usability – WitFlow, a partnerem merytorycznym najbliższego spotkania będzie firma IT – Cohesiva.

Dotychczas odbyły się dwa spotkania pod szyldem Warsztatów UX. Uczestnicy używali dwóch metod – sortowania kart i projektowania na papierze, mierząc się z problemami projektowymi dwóch partnerów merytorycznych – firmy Axit i Gumtree.pl. Podczas trzygodzinnego spotkania uczestnicy mogą się zmierzyć z problemami typowymi dla pracy projektanta interfejsów. Jednocześnie partner merytoryczny, którego problem jest analizowany, otrzymuje wiele różnych propozycji rozwiązań swojego zagadnienia.

czytaj:   BADANIA JAKO PODSTAWA PROJEKTOWANIA User Experience

Ideą Warsztatów UX jest rozwiązywanie realnych problemów projektowych przy użyciu jednej z technik UX. Tym razem uczestnicy spotkania w podziale na grupy zastosują design studio, czyli metodę polegającą na iteracyjnym szkicowaniu pomysłu. Każda iteracja podlega szczerej dyskusji i krytyce, po której projekt jest dopieszczany w coraz większej grupie.

Warsztaty UX Wrocław

Design studio pozwala na szybką eksplorację wielu pomysłów i zachęca ludzi do dyskusji nad możliwymi rozwiązaniami. Jest to więc świetna metoda, jeśli chcemy włączyć cały zespół w projektowanie użytecznego produktu – mówi Iga Mościchowska z WitFlow, która przedstawi na spotkaniu tajniki tej techniki.

czytaj:   Akademia Druku 3D. Wygraj wejściówkę!

Uczestnicy spotkania zmierzą się z realnym problemem projektowym, zyskają doświadczenie i nawiążą kontakty z innymi pasjonatami użytecznych interfejsów. Wsparciem w projektowaniu będą gadżety od WitFlow i SMT Software. Finałem spotkania będzie omawianie powstałych projektów przy pizzy, sponsorowanej przez Cohesiva.

Warsztaty UX są darmowe, ale ilość miejsc jest ograniczona. Zapisy są uruchamiane około tygodnia przed spotkaniem, a w związku z bardzo dużym zainteresowaniem warto pilnować komunikatów od organizatora, aby nie przegapić momentu startu rejestracji.
Warsztaty UX Wrocław

czytaj:   Wrocławskie Warsztaty UX - druga edycja

Zainteresowanych zmierzeniem się z tematem design studio zapraszamy do śledzenia strony www.warsztatyux.pl i Facebooka: http://www.facebook.com/WarsztatyUX. Firmy, które chcą zostać partnerami merytorycznymi kolejnych warsztatów lub sponsorami tych wydarzeń zapraszamy do kontaktu poprzez formularz: http://warsztatyux.pl/kontakt/

Do zobaczenia na Warsztatach UX #3 we Wrocławiu

Zdjęcia autorstwa Barbary Lubczańskiej – IdeaPlace Wrocław