Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Opublikowano w:

Konferencja CopyCamp po raz drugi

1 października, w warszawskim kinie Muranów odbędzie się II Międzynarodowa Konferencja CopyCamp. Jest to spotkanie specjalistów różnych dziedzin, którzy zajmują się problematyką praw autorskich w aspekcie naukowym, ideowo-prawnym i praktycznym.

Zeszłoroczna edycja CopyCampu wpisała się w potrzebę debaty na temat prawa autorskiego w Polsce i na świecie. Jej efektem było wskazanie problemów, które dotyczą twórców i odbiorców kultury. W tym roku wydarzenie będzie poświęcone znalezieniu praktycznych rozwiązań dla sektora kreatywnego, analizie polskiego prawa autorskiego w kontekście ustawodawstwa międzynarodowego oraz językowi i komunikacji w ramach debaty publicznej. Zagadnieniom tym będą przyglądać się nie tylko badacze reprezentujący różne dyscypliny naukowe, lecz także artyści, działacze społeczni, prawnicy, politycy oraz przedstawiciele mediów. Celem konferencji jest stworzenie ścieżki efektywnego dialogu między zainteresowanymi stronami.

Gościem specjalnym CopyCampu 2013 jest Eben Moglen, profesor prawa na Uniwersytecie Columbia w Nowym Jorku, autorytet w dziedzinie zastosowania wolnego oprogramowania, współtwórca licencji GNU GPL. Do udziału w konferencji zaprosiliśmy ekspertów w dziedzinie prawa autorskiego, jednak każdy może zgłosić propozycję wystąpienia w ramach tzw. wolnego naboru. Do 27 sierpnia czekamy na zgłoszenia poprzez formularz na stronie http://copycamp.pl/contact/register/. Służy on również do rejestracji uczestników (należy wypełnić jedynie pola obowiązkowe). Udział w konferencji jest bezpłatny. Na stronie copycamp.pl znajdują się także materiały z ubiegłorocznej konferencji. Wkrótce zostanie opublikowany szczegółowy program wydarzenia.

CopyCamp
Dwie równoległe sesje wystąpień odbędą się w godzinach od 14.00 do 21.30. W trakcie pierwszej głos będą zabierać zaproszeni gości, a w drugiej prelegenci, którzy nadesłali zgłoszenia w ramach otwartego naboru. Dynamiczna formuła „campu” umożliwi prelegentom zaprezentowanie swoich opinii podczas krótkich, 10-minutowych wystąpień. Wyklucza ona panel dyskusyjny jako narzędzie wymiany poglądów. Będzie to możliwe w trakcie przerw, których nieformalny charakter zachęci do swobodnej rozmowy.

Konferencja CopyCamp jest częścią projektu „Przyszłość prawa autorskiego” prowadzonego przez Fundację Nowoczesna Polska. Współorganizatorem tegorocznej edycji będzie Koalicja Otwartej Edukacji. Partnerami wydarzenia są: Stowarzyszenie Autorów ZAiKS, Trust for Civil Society in Central and Eastern Europe oraz firma Google.

CopyCamp 2013 objęty jest patronatami medialnymi serwisu Gazeta.pl, tygodnika Przekrój, Notesu na 6 tygodni, Dziennika Internautów, NGO.pl, plagiat.pl, ADMONKEY, unikonferencje.pl i WikiRadia.

źródło: mat. pras.