Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Opublikowano w:

Konkurs Ericsson Application Awards

Został jeszcze miesiąc na zgłoszenie do konkurs Ericsson Application Awards 2014. W rozgrywce mogą wziąć udział studenci, ale również małe i średnie firmy z całego świata (poniżej 100 pracowników).

Ericsson Application Awards to konkurs globalny podzielony na dwie kategorie – studenci oraz firmy. Tematem na rok 2014 są aplikacje dla życia zawodowego. W tym roku jury wybierze najlepsze nadesłane aplikacje z obszaru „Apps for Working Life”. Odbędzie się rywalizacja ogólnoświatowa i kilka konkursów regionalnych. Nagroda główna to 25 tysięcy euro, druga nagroda: 10 tysięcy euro; za miejsca od trzeciego do 10 zostaną wręczone wyróżnienia. Przewidziane jest również specjalne wyróżnienie dla innowacyjnej aplikacji wspierającej misję Technology for Good. Zgłoszenia aplikacji dla systemów Android i iOS przyjmowane są do 28 lutego 2014 r.

Tematem konkursu na rok 2014 są aplikacje dla życia zawodowego, wspierające wizję firmy Ericsson dotyczącą społeczeństwa sieciowego. Jakie aplikacje mogą pomóc w naszym codziennym życiu zawodowym zarówno teraz, jak i w przyszłości? W jaki sposób przyczyniamy się do tego, aby życie zawodowe stało się kontekstem, w którym ludzie są bardziej innowacyjni i lepiej współpracują?

W Ericsson Application Awards 2013 do konkursu zgłosiły się 192 zespoły pochodzące z 52 krajów. Dwie studentki z Polski dotarły do samego finału, zajęły drugie miejsce w kategorii ‘student’ i wygrały 10 tysięcy euro.

Kluczowe daty:

28 lutego 2014: Deadline nadsyłania zgłoszeń do konkursu

14 marca 2014: Ogłoszenie półfinalistów – najlepszych 5 zespołów w każdej kategorii

24 kwietnia 2014: Ogłoszenie finalistów – 2 zespoły w każdej kategorii

Wymagania:

Zaprojektuj aplikację bazującą na systemie Android lub iOS, która wpisuje się w temat “Working Life”
Dostarcz film demo i działający prototyp aplikacji przed 28 lutego 2014 (formularz)
Aplikacja musi być oryginalną pracą autora

Kryteria oceny:

– Aplikacja na system Android lubApple iOS (Native albo Web)

– Związana z tematem “Apps for the Working Life”

– Działający prototyp

– Innowacyjne rozwiązanie

– Potencjał biznesowy

Krok 1 – Twój zespół – wasz pomysł! Zbierz przyjaciół/znajomych i stwórzcie zespół składający się z od 2 do 4 osób.

Krok 2 – Przechowujcie project w chmurze. Przechowujcie swój project w chmurze (zarówno prototype jak i film demo). Film i aplikacja nie muszą być gotowe w momencie dokonywania rejestracji. Jednakże, muszą być gotowe do użycia, umieszczone w folderze w chmurze i udostępnione za pomocą linka w formularzu przed deadlinem (28 lutego 2014)

Krok 3 – Rejestracja zespołu. Menedżer zespołu musi podać następujące informacje: nazwa zespołu i projektu, członkowie zespołu, osoba kontaktowa z zespołu.

źródło: mat. pras.