Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Opublikowano w:

Leasing ekspresów a dzierżawa ekspresów – czym różnią się obie oferty?

Często postrzegany – obok dostarczenia wody – jako minimum administracyjne, które zapewnia pracownikom firma. Ekspres do kawy, bo o nim mowa, jest ważnym elementem wyposażenia kuchni w przedsiębiorstwach (zwłaszcza w biurach)

 Chciałbyś wypożyczyć ekspres do firmy, ale nie wiesz, na jaką ofertę się zdecydować? Masz wątpliwości dotyczące tego, czym tak naprawdę różni się dzierżawa od leasingu ekspresu do kawy? Poznaj najważniejsze różnice między tymi rozwiązaniami.

Wielu przedsiębiorców nie decyduje się od razu na zakup ekspresu do kawy do firmy na własność, lecz wybiera ofertę leasingu lub dzierżawy. Nawet jeśli spory wydatek na urządzenie to dla firmy nie problem, pojawiają się także inne zagadnienia, które trzeba wziąć pod uwagę. Jakie?

  • W kosztach uzyskania przychodu tylko opłaty amortyzacyjne

Zakupiony na własność ekspres do kawy w firmie, który kosztuje więcej niż 3500 zł – a tak się zdarza – musisz ująć w ewidencję środków trwałych. Jedynie opłaty amortyzacyjne, czyli koszt związany ze stopniowym zużywaniem się ekspresu do kawy, możesz włączyć w koszty uzyskania przychodu.

  • Konieczność serwisowania urządzenia na własną rękę

Przy zakupie ekspresu do kawy w firmie powinieneś przyjąć za niego pełną odpowiedzialność. Tak jak każde urządzenie może czasem odmówić posłuszeństwa w wyniku awarii bądź nieprawidłowego użytkowania i będzie potrzebować naprawy. W tej sytuacji office manager lub osoba z działu zakupów musi znaleźć fachowców i umówić się z nimi.

Leasing a dzierżawa ekspresu do kawy – jakie są podobieństwa?

Jeśli nie zdecydujesz się na zakup ekspresu do kawy do biura, pozostają Ci dwa rozwiązania: leasing i dzierżawa. Co je łączy?

  • Nie otrzymujesz ekspresu na własność

Wybierając leasing lub dzierżawę ekspresu do kawy, nie kupujesz urządzenia na własność. Po ukończeniu umowy oddajesz sprzęt dzierżawcy. Jednocześnie warto pamiętać, że w przypadku umowy leasingowej po jej zakończeniu jest możliwość wykupienia sprzętu, w ofercie Eden.pl nawet za 0 zł. Nie jest to jednak obowiązkowy element.

  • Unikasz wysokich kosztów zakupu na start

Koszty rozłożone są na miesięczne opłaty, w które zwykle wchodzi wypożyczenie sprzętu i dostawy wody.

  • Podpisujesz umowę na określony czas

Wspólną cechę obu rozwiązań stanowi także zobowiązanie na wyznaczony czas. Dzierżawa ekspresu do kawy do firmy wiąże się z umową na minimum 18 miesięcy w zależności od modelu. Dokładne informacje dotyczące polecanych typów ekspresów do kaw odpowiednich dla małych, średnich i dużych firm, znajdziesz tutaj.

W przypadku leasingu umowy zawiera się od 25 do 60 miesięcy. Jeśli chcesz obliczyć miesięczną ratę, zajrzyj na stronę poświęconą leasingowi ekspresów Seaco.

  • Nie trzeba zajmować się utylizacją starego ekspresu do kawy

Jeśli będziesz chciał zrezygnować ze sprzętu, po prostu kończysz umowę z dostawcą ekspresów do kawy. W wypadku gdy dzierżawiony ekspres do kawy w firmie odmówi posłuszeństwa, dystrybutor ekspresów do kawy go zabierze, a Ty nie musisz szukać miejsca do utylizacji. Takie rozwiązanie jest dostępne np. w ofercie dzierżawy ekspresów do kawy firmy Eden.

Czym się różni leasing od dzierżawy ekspresu do kawy?

Obie propozycje nie dają urządzenia na własność, ale ekspres do kawy w biurze jest niejako „wypożyczany”. Wyjątkiem jest leasing, w którym po wyznaczonym czasie pojawia się możliwość wykupienia ekspresu do kawy. Pomiędzy wypożyczeniem, dzierżawą a leasingiem istnieje jednak kilka różnic – zarówno prawnych, jak i dotyczących zakresu usług.

  1. Większa lub mniejsza elastyczność umowy

Umowa o dzierżawę ekspresu do kawy w firmie może obowiązywać na czas określony lub nieokreślony – ta kwestia jest do ustalenia pomiędzy stronami. W przypadku leasingu czas trwania umowy zostaje ściśle określony.

  1. Ustalenie ceny usługi

Jeśli mowa o dzierżawie, ustawodawcy przewidzieli dla obu stron więcej swobody – minimalna cena usługi nie jest określona. Inaczej leasing – ustawa precyzuje dolną granicę ceny usługi, która powinna być nie tańsza niż koszt udostępnianego sprzętu.

  1. Wykupienie ekspresu do kawy

Jeśli zdecydujesz się na leasing ekspresu do kawy w Eden, po ukończeniu okresu umowy możesz zatrzymać urządzenie na własność za 0 zł. W przypadku umowy dzierżawy taka opcja nie istnieje – ekspres do kawy, np. Saeco, musi zostać zwrócony dystrybutorowi.

Chcesz wiedzieć więcej na temat różnych rozwiązań proponowanych przez dystrybutora ekspresów do kawy Eden? Sprawdź ten artykuł na blogu Eden.pl.

Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *