Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Opublikowano w:

mBank: oszczędnościowa ofensywa reklamowa

mBank rozpoczyna największą tegoroczną kampanię reklamową, promującą unikalny program regularnego oszczędzania, mSaver. Do tej pory – w ciągu zaledwie czterech miesięcy – otwarto już 86 tys. rachunków oszczędnościowych tego typu. W okresie kampanii nowi klienci mBanku będą mogli skorzystać z promocyjnego oprocentowania rachunku mSaver, wynoszącego 9 proc.

Najnowsza odsłona reklamowa internetowego mBanku jest jednocześnie największą tegoroczną kampanią marketingową. Tym razem promuje ona program regularnego oszczędzania, dostępny od maja w ofercie mBanku oraz MultiBanku, pozwalający oszczędzać pieniądze podczas… ich wydawania.

Koncepcja kampanii oparta jest na prostym skojarzeniu związanym z oszczędzaniem. Symbolem systematycznego oszczędzania dla większości Polaków jest świnka-skarbonka. W naszym nowym spocie świnka jest bardziej realistyczna, a dzięki oszczędnościom, rośnie szybciej – komentuje Piotr Jakubowski, odpowiedzialny za kampanię w mBanku. – Naszym celem jest przedstawienie klientom prostych reguł oszczędzania na „zaokrągleniach” i przy każdej wykonanej transakcji, które charakteryzują mSavera. Chcemy zachęcić do korzystania z produktu, który wyróżnia nas na polskim rynku – dodaje Jakubowski.

media.brebank.pl

Na czas kampanii wprowadzona zostaje specjalna oferta dla nowych klientów, w ramach której bank do końca roku proponuje promocyjne oprocentowanie rachunku mSaver w wysokości 9 proc. dla środków do kwoty 10 tys. zł. Warunkiem skorzystania z promocji jest zadeklarowanie miesięcznych wpływów na poziomie 1 tys. zł na rachunek bieżący eKonto.


Kampania mBanku będzie prowadzona w następujących mediach:
telewizja – wszystkie główne stacje ( TVN, TVP, Polsat ) oraz stacje tematyczne (m.in. TVN24, Ale Kino, Canal+, Comedy Central, FOXLife, Polsat Cafe, TVP Kultura, Discovery). W kampanii wykorzystany będzie jeden spot z kilkoma alternatywnymi zakończeniami;
internet – największe portale, w tym Facebook, mailingi, pre-rolle w serwisach VOD, działania mobilne. W październiku pojawią się również nośniki niestandardowe z elementem 2D;
outdoor – ponad 800 nośników w największych miastach – zarówno billboardy, jak i citylighty;
kino – dwie największe sieci multipleksów: Cinema City i Multikino;
ambient / POS – standy w salonach Empik, naklejki w hipermarketach Tesco, kampania w 120 fitness klubach oraz 50 największych w kraju biurowcach.

Podsumowując, media-mix tej kampanii gwarantuje nam skuteczną komunikację w modelu 360 stopni i dotarcie do grupy docelowej w maksymalnej liczbie dobrze dobranych touch-pointów – komentuje dobór środków przekazu Jakubowski.

Koncepcję kreatywną kampanii przygotowała agencja Ambasada Brand Communication (Grupa Czteryczwarte), media zaplanował dom mediowy MPG. Spot TV wyprodukował dom produkcyjny Flota Filmowa, a wyreżyserował Michał Gazda.


Więcej o usłudze mSaver :

mSaver to nowatorski program regularnego oszczędzania. Podczas płacenia kartą w sklepie, wypłacania gotówki z bankomatu lub dokonywania przelewu, bank automatycznie może przekazać – na podstawie dyspozycji klienta – część jego środków na rachunek oszczędnościowy prowadzony w ramach programu mSaver. Wybrać można jeden z trzech sposobów oszczędzania:
zaokrąglenia – każda transakcja bezgotówkowa jest automatycznie zaokrąglana do pełnej kwoty, a różnica ta trafia na rachunek oszczędnościowy (np. w sklepie rachunek wynosi 97 zł, bank na wniosek klienta zaokrągla transakcję do pełnych 10 zł, dlatego 3 zł przekazywane jest na rachunek oszczędnościowy),
ustalony procent od każdej transakcji – klient reguluje, jak duży procent od każdej transakcji będzie przekazywany na rachunek oszczędnościowy (min. 1 maks. 15 proc.),
ustalona kwota przy każdej transakcji – klient ustala, że bank przy okazji transakcji będzie przelewał na konto oszczędnościowe stałą kwotę (od 3 do 10 zł).


źródło: media.brebank.pl

program afiliacyjny