Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Opublikowano w:

Michał Śledziński dołączył do Human Ark

Michał „Śledziu” Śledziński scenarzysta, rysownik, twórca komiksów dołączył do zespołu pracującego nad animowanym serialem dla dzieci „Tymek i Mistrz” w studiu animacji i postprodukcji Human Ark. Producentem serialu jest Spinka Film Studio.

Michał „Śledziu” Śledziński debiutował w 1995 roku. Współpracę z Human Ark rozpoczął w styczniu 2014 roku dołączając do zespołu realizującego pilotażowy odcinek serialu animowanego dla dzieci „Tymek i Mistrz” (na podstawie serii komiksów Rafała Skarżyckiego i Tomasza Leśniaka). W Human Ark Śledziński odpowiada za projekty plastyczne i storyboardy do serialu, jest też w zespole scenarzystów, prowadzonym przez Rafała Skarżyckiego.

Michał Śledziński to autor nagradzanych albumów z serii “Osiedle Swoboda”, “Na szybko spisane”. Współtworzył i był redaktorem naczelnym legendarnego magazynu komiksowego “Produkt”. Wykreował mini-serię “Wartości rodzinne” oraz “Czerwony Pingwin musi umrzeć!” (wyd. Kultura Gniewu). Wieloletni współpracownik magazynów, traktujących o grach wideo (“Secret Service”, “Świat Gier Komputerowych”, “Play”), współautor kilkunastu antologii komiksowych (m. in. “Kompot”, “Japonia”). Jego prace wielokrotnie były publikowane w prasie, m.in. w “Newsweek Polska”, “Maxim Polska”, “Art & Business”, czy “Gazecie Wyborczej”. Ma na swoim koncie współpracę z agencjami reklamowymi. Trzykrotnie kompleksowo opracował kampanie świąteczne dla PepsiCo Poland (agencja BBDO). Współpracuje z niezależnymi studiami, projektującymi gry wideo.

Śledziu to kolejna wybitna postać z komiksowego świata, która zasila szeregi warszawskiego studia animacji i postprodukcji Human Ark. Poza Śledzińskim w Human Ark pracują już Tomasz Leśniak, rysownik, autor ilustracji, twórca komiksowej i filmowej postaci Jeża Jerzego oraz Janusz Ordon, rysownik znany m.in. z głośnej i popularnej na całym świecie serii komiksów „Hellraiser”. Human Ark skupia wokół siebie wybitnych indywidualistów, tworząc pomost pomiędzy światem animacji i komiksu. To jedno z bardziej artystycznych i zarazem charakterystycznych studiów animacji i postprodukcji w Polsce, które poza reklamą specjalizuje się w adaptacjach komiksowych i animacji filmowej dla dzieci. Tworzy również animacje oraz najwyższej klasy efekty specjalne na potrzeby filmu i reklamy. Obecnie studio pracuje nad pełnometrażowym filmem „Diplodok” na podstawie komiksów Tadeusza Baranowskiego, nad animowanym serialem dla dzieci „Kacperiada” na podstawie opowiadań Grzegorza Kasdepke oraz nad pilotażowym odcinkiem serialu dla dzieci „Tymek i Mistrz” na podstawie komiksów o tym samym tytule (produkcja: Spinka Film Studio). Studio wyprodukowało wielokrotnie nagradzany film „Świteź” Kamila Polaka. Inną głośną produkcją, z którą związani są twórcy z Human Ark jest pełnometrażowa animacja Jeż Jerzy z 2011 roku.

źródło: mat. pras.