Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Opublikowano w:

Ministerstwo Edukacji Narodowej z nowym layoutem strony internetowej od Migomedia

Agencja interaktywna Migomedia stworzyła projekt graficzny nowej strony internetowej Ministerstwa Edukacji Narodowej. Do zadań agencji należało m.in.: przeprowadzenie analizy potrzeb, zaproponowanie zmian struktury informacji, opracowanie użyteczności i układów funkcjonalnych oraz kompleksowe projektowanie graficzne strony ministerstwa.

Migomedia wykonała nową szatę graficzną strony MEN zgodnie z najnowszymi trendami i techniką projektowania graficznego tzw. „flat design”. Jest to styl projektowania płaskiego, który zakłada unikanie elementów takich jak gradienty i cieniowania. Flat design stawia głównie na minimalizm. Ograniczenie elementów graficznych i ich uproszczenie zapewniło większą czytelność i szybsze wczytywanie strony internetowej ministerstwa, co jest bardzo ważnym czynnikiem przy rosnącej popularności urządzeń mobilnych. Strona posiada wersję responsywną dostosowaną do wyświetlania na urządzeniach typu smartfony i tablety.

screen-strona

strona-2

strona-3

Innowacyjnym i wartym uwagi rozwiązaniem funkcjonalno-graficznym jest możliwość wymiany tła z prawej strony serwisu www. Głównym celem tej funkcjonalności jest przedstawianie w atrakcyjnej formie graficznej informacji o nowych wydarzeniach czy aktualnościach np. kiedy rozpoczyna się rok szkolny na stronie pojawia się nawiązujące do tej okazji tło. Dzięki temu na wszelkie okazje i wydarzenia strona wygląda inaczej i ma indywidualny charakter.

Efekty współpracy można zobaczyć na http://men.gov.pl/

Joanna Dębek, zastępca Dyrektora Departamentu Informacji i Promocji MEN potwierdza, że „terminowość jak i indywidualne podejście do klienta, skutkowały otrzymaniem profesjonalnego szablonu graficznego. Głównymi czynnikami, które zdecydowały o wyborze tego wykonawcy była cena, pozytywne opinie innych klientów oraz doradztwo i doświadczenie w projektowaniu funkcjonalnych i intuicyjnych systemów informatycznych.”