Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Opublikowano w:

Młodzi programiści z szansą na wymarzoną pracę

5 maja br. w Gdańskim Inkubatorze Przedsiębiorczości Starter odbędzie się pierwszy w Trójmieście hackaton – Hack3city – konkurs dla ponad 100 programistów, grafików, UX designerów i wszystkich zainteresowanych najnowszymi technologiami, w którym do wygrania są atrakcyjne nagrody ufundowane przez najbardziej znane firmy z branży IT: Microsoft, Playsoft, Estimote czy Intel.

Czym jest hackathon?

Nazwa hackathon wzięła się od maratonu i w taki właśnie sposób będzie przebiegał. Różnicą jest to, że uczestnicy nie będą biegać, ale programować. Konkurs Hack3city będzie trwać łącznie 7 dni. Podczas pierwszych 5 dni uczestnicy będą pracować zdalnie, tworzyć pomysły i wstępne projekty. Następnie spotkają się na prawdziwy 48 godzinny maraton programowania. W tym czasie będą pracować pod okiem specjalistów i dopracowywać swoje prace. Sędziami są przedstawiciele firm które są bardzo rozpoznawalne na rynku firm IT – Microsoft, Playsoft, Estimote czy Intel. Uczestnicy mogą popisać się umiejętnościami, wiedzą i kreatywnością bezpośrednio przed najlepszymi w branży.

Zadania konkursowe są ambitne. Trzeba będzie np. stworzyć grę lub zaprojektować aplikację wykorzystującą Open Data. Każdy zespół może wybrać zadanie. Cel – przygotować najlepszy program na czas.

Jakie zadania będą realizować?

Ścieżka Intel – to przestrzeń przeznaczona dla kreatywnych programistów, którzy potrafią wykorzystać nieszablonowe rozwiązania. Zadaniem będzie stworzenie aplikacji desktopowej przy użyciu języka C/C++.

Ścieżka Microsoft – Big (Small) Data + Cloud + Mobile. Tu programiści wzniosą się na swoje wyżyny, gdzie „only sky is the limit” . Przetworzą chmury i wycisną z nich ostatnią kroplę kodu, który stworzy rozwiązanie mobilne oparte na Open Data.

Ścieżka Playsoft – to ścieżka idealna dla uczestników o podejściu rozrywkowym. Ta przestrzeń będzie obfitowała w rozwiązania typu enterteinment. To tutaj miłośnicy nocnych maratonów będą mogli popuścić cugle wyobraźni i stworzyć własne gry. Przestrzeń wspierają jedni z najlepszych organizatorów GameJam’ów w Europie.

Ścieżka Estimote – to najbardziej innowacyjna strefa. To tutaj programiści wejdą w świat Smart Things i zmierzą się z technologią typu ibeacons, poznają zupełnie nowy ekosystem i spotkają polski startup, którego rozwiązanie szturmem zdobywają całą Amerykę.

Nagrody – 20 000 zł i perspektywy na przyszłość

Organizatorzy wspólnie z Partnerami przygotowali atrakcyjne nagrody – tablety, smartfony czy oprogramowanie. To jednak nie wszystko, co mogą zyskać uczestnicy.

– Takie wydarzenia dają możliwość poznania ludzi z branży, przedstawicieli firm, do których studenci będą w przyszłości aplikować. Udział w Hack3city to również możliwość rozwinięcia umiejętności i zdobycia bardzo praktycznej wiedzy, miejsce wymiany doświadczeń i networkingu – mówi Małgorzata Jasnoch, Prezes Gdańskiej Fundacji Przedsiębiorczości.

Zwycięzcy będą mieli okazję zaprezentować swoje rozwiązania przed kilkutysięczną widownią podczas konferencji infoShare, jednej z najważniejszych imprez w branży IT w Europie, a jednocześnie największej w Polsce. Celem Partnerów jest nie tylko wyłonienie najlepszych – konkursy takie jak hackathon pozwalają poznać potencjalnych kandydatów na nowych pracowników.