Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Opublikowano w:

Mobilna ekologia dla dzieci

plakat 1

Bóbr Dyzio i robot E-Dżul, to dwaj bohaterowie edukacyjnych gier dla dzieci, które na zlecenie Ministerstwa Środowiska stworzyła agencja marketingu interaktywnego GoldenSubmarine. Agencja opracowała scenariusze, zaprojektowała i wykonała szaty graficzne oraz mechanizmy działania obu gier. Dostępne są one na urządzenia mobilne – smartfony i tablety działające na platformie Android.

Zadaniem GoldenSubmarine było stworzenie gier uczących dzieci jak dbać o środowisko naturalne. Kierowane są one do dwóch grup docelowych: 3-6 oraz 6-11 latków i dostosowane są do różnych poziomów posiadanej wiedzy oraz zdolności ruchowych.

Młodsi gracze poznają ciekawostki na temat zwierzęcych mieszkańców Narwiańskiego Parku Narodowego, a przy okazji rozwijają swoją spostrzegawczość i koordynację. Bohaterem i narratorem gry jest bóbr Dyzio, któremu użytkownik pomaga zbudować statek. Zadaniem gracza jest pokonanie w jak najkrótszym czasie czterech rzecznych labiryntów. Może to osiągnąć odpowiednio poruszając tabletem lub smartfonem. Pomiędzy kolejnymi, coraz trudniejszymi etapami, gracz poznaje informacje na temat żyjących nad Narwią zwierząt.

plakat 2

Bohaterem gry dla starszych graczy jest robot E-Dżul, który zasilany jest wyłącznie czystą energią. Pomagając mu się naładować, gracz poznaje informacje na temat odnawialnych źródeł energii oraz sposobach jej wykorzystania. Każdy etap składa się z dwóch kroków. W pierwszym użytkownik potrząsa urządzeniem i losuje wybrane źródło energii. W drugim kroku ma za zadanie dopasować do niego karty przedstawiające przedmioty, zjawiska czy symbole. Każda kart opatrzona jest krótkim opisem.

plakat 3

plakat 4

Gry dostępne są na platformie Android. Znajdujące się w nich wszystkie materiały merytoryczne tworzone były przy współpracy ze specjalistami. Więcej informacji o tym i innych projektach dla dzieci znaleźć można na dedykowanej edukacji dziecięcej stronie Ministerstwa: http://dzieci.mos.gov.pl/.

Gry można również pobrać bezpłatnie z Google Play:

https://play.google.com/store/apps/details?id=air.com.goldensubmarine.captaindyzio
https://play.google.com/store/apps/details?id=air.air.Dzul2


Źródło: GoldenSubmarine

program afiliacyjny