Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Opublikowano w:

Mobilne aplikacje polskich klubów siatkarskich

Kibice siatkarzy Delecty Bydgoszcz i PGE Skry Bełchatów mogą na bieżąco śledzić wydarzenia związane z życiem ulubionego klubu oraz rozgrywek PlusLigi. Wszystko dzięki mobilnej aplikacji na smartfony i iPhony dedykowanej tym klubom.

źródło: appstore.com

Na nowy rodzaj komunikacji ze swoimi fanami jako pierwszy zdecydował się bydgoski klub, który uruchomił aplikację pod koniec lutego br. Jej zainstalowanie umożliwia multimedialny dostęp do najświeższych informacji i zdjęć dotyczących klubu, jego zawodników, a także wyników na żywo z PlusLigi (aktualizowanych co 20 sekund podczas trwania spotkań), terminarza rozgrywek, klasyfikacji generalnej oraz rankingu najlepiej punktujących zawodników.

12 marca do Delecty dołączył klub z Bełchatowa, który ze względu na zbliżający się Final Four 2012 (17-18 marca 2012) poszerzył swoją ofertę o informacje związane z tym wydarzeniem. Kibice Skry mają dostęp do kilku kanałów informacjach, co oznacza, że prócz newsów dotyczących ulubionej ekipy, znajdą również dane o składach drużyn uczestniczących w siatkarskiej Lidze Mistrzów, szczegółowych statystyk oraz śledzenia wyników poszczególnych meczów „na żywo”. Klub planuje poszerzyć aplikację o funkcję video, która pozwoli na oglądanie skra.tv oraz dostęp do sklepu internetowego.

źródło: play.google.com
źródło: play.google.com

Aplikację w wersji na iPhone można ściągnąć z AppStore, a wersję na Android z Google Play pod nazwami Delecta Bydgoszcz i Skra Bełchatów. Obie dostępne są bezpłatnie, w polskiej i angielskiej wersji językowej.

Aplikacja jest pomysłem krakowskiej firmy MiQUiDO, a cały system oparty jest na platformie mobile4sport, która umożliwia klubom modernizację produktu w miarę jego rozwoju.