Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Opublikowano w:

Myślisz, że kategoryzacja ogłoszeń Gumtree.pl to nic trudnego? Przekonaj się sam!

14 czerwca w centrum coworkingowym IdeaPlace odbędą się Warsztaty UX#2 – wydarzenie organizowane przez wrocławskie studio UX & usability – WitFlow. Tym razem uczestnicy spotkania zmierzą się z problemem projektowym jednego z najpopularniejszych serwisów ogłoszeniowych w Polsce, którego właścicielem jest eBay Classifieds Ltd.

WarsztatyUX_1

Ideą Warsztatów UX jest rozwiązywanie realnych problemów projektowych przy użyciu jednej z technik UX. Tym razem uczestnicy spotkania w podziale na grupy zastosują sortowanie kart, czyli metodę pozwalającą kategoryzować informacje oraz elementy stron internetowych. W ten sposób grupy robocze zastanowią się nad rozwiązaniem problemu, który został zidentyfikowany w badaniach użyteczności Gumtree.pl.

-Problem podziału kategorii produktowych został zdiagnozowany podczas badań użyteczności niejako przy okazji. Nad jego rozwiązaniem będą mogli zastanowić się wszyscy uczestnicy warsztatów: PMi, developerzy, graficy i projektanci UX – mówi Iga Mościchowska z WitFlow, która w imieniu eBay Classifieds przybliży problem projektowy.

Uczestnicy spotkania zmierzą się z realnym problemem projektowym, zyskają doświadczenie i nawiążą kontakty z innymi pasjonatami użytecznych interfejsów. Wisienką na torcie podczas spotkania będą słodkości od restauracji Wincentego 21, WitFlow i SMT Software oraz upominki od sponsorów: eBay Classifieds Ltd., Lizard Mobile i Wydawnictwa Helion.

WarsztatyUX_3

Zapisy na spotkanie ruszą w piątek, 7 czerwca. Spotkanie jest bezpłatne, odbędzie się 14 czerwca przy pl. Solnym 15 w godzinach 18:00-21:00. Po Warsztatach organizatorzy zapraszają na afterparty do zaprzyjaźnionego klubu Lot Kury przy ul. Ofiar Oświęcimskich 17 we Wrocławiu.

Zainteresowanych zmierzeniem się z tematem sortowania kart zapraszamy do śledzenia strony www.warsztatyux.pl i Facebooka: http://www.facebook.com/WarsztatyUX. Firmy, które chcą zostać partnerami merytorycznymi kolejnych warsztatów lub sponsorami tych wydarzeń zapraszamy do kontaktu poprzez formularz:  http://warsztatyux.pl/kontakt/.

Do zobaczenia na Warsztatach UX #2 we Wrocławiu!

Zdjęcia autorstwa Barbary Lubczańskiej – IdeaPlace Wrocław