Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Opublikowano w:

Najlepsze banki w Polsce według internautów – drugi ranking Wirtualnej Polski i Expandi

program afiliacyjny

Po raz drugi Wirtualna Polska i firma badawcza Expandi przygotowały ranking „Najlepszych banków w Polsce według internautów”. Podsumowano w nim 12-ście comiesięcznych raportów NetMonitor Banking Review. Analizie zostały poddane wypowiedzi użytkowników sieci, dotyczące kluczowych polskich banków. To największe tego typu badanie w kraju.

bank2_401(K)2013_cc_flickr

Internauci, dokonując blisko 100 tys. wpisów, wybrali Inteligo najlepszym bankiem w Polsce. Użytkownicy sieci docenili jego elektroniczną bankowość, kartę zbliżeniową oraz jakość obsługi. Drugie miejsce zajął zeszłoroczny zwycięzca plebiscytu – Deutsche Bank. Wyróżnienie uzyskał za konto i kredyt hipoteczny. Trzecie miejsce na podium przypadło natomiast Millennium. W sumie w zestawieniu ujęto 20 największych polskich banków.

– Coraz więcej Polaków, chcąc kupić nawet najprostszą rzecz do domu, szuka informacji o wybranym produkcie w internecie. Tak samo jest z bankami. Rośnie liczba osób, które wybierają kredyt hipoteczny czy konto w oparciu o to, co inni piszą o danym banku i jego produkcie. Internauci stają się opiniotwórczą grupą, a instytucje finansowe powinny coraz bardziej liczyć się z ich zdaniem – mówi Sebastian Ogórek, współautor rankingu “Najlepszych banków w Polsce według internautów” i dziennikarz wp.pl.

Ranking powstał w oparciu o dwanaście comiesięcznych raportów NetMonitor Banking Review, w których oceniano wypowiedzi internautów z ponad 250 źródeł: forów, serwisów internetowych, portali społecznościowych, blogów oraz mikroblogów. Każdy komentarz został przydzielony do odpowiedniej kategorii, np. konto, wizerunek, ocena bankowości elektronicznej czy lokat. Wpisy podzielono na trzy grupy – pozytywne, neutralne i negatywne. Ogólna ocena pozwala określić tzw. sentyment internautów, wyrażony w skali od -10 do 10.

– Warto zwrócić uwagę, że w naszej analizie każda opinia podlega ocenie i kategoryzacji, której dokonuje zespół doświadczonych analityków. Naszym zdaniem to najlepsza metoda zapewnienia wysokiej jakości wyników i wiarygodności rankingu oraz oceny banku – dodaje Paweł Potoczny, współautor rankingu i analityk Expandi.

Więcej informacji:
http://finanse.wp.pl/kat,98674,title,Najlepsze-banki-w-2012-Ranking-Wirtualnej-Polski-oraz-Expandi,wid,15276844,wiadomosc.html


Źródło: Wirtualna Polska