Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Opublikowano w:

Onet i Wirtualna Polska zintegrowane z Facebookiem

Wczoraj Wirtualna Polska, a dziś także Onet zintegrowały się z Facebookiem. Czy zmieni to coś w obu portalach?

Wirtualna Polska i Onet udostępniły specjalną aplikację, której zadaniem jest upublicznienie na Facebooku linków i informacji, o tym co przeczytaliśmy. Jeśli zdecydujemy się zainstalować aplikację, to na swojej facebookowej ścianie zobaczymy wykaz wszystkich artkułów. A skoro my, to i także nasi znajomi.

Obie integracje są niemal identyczne. Różnice dotyczą m.in. zamieszczania komentarzy pod artykułami. Wpisy pod artykułami z Onetu dalej będą gromadzone w bazie portalu, ale dzięki aplikacji będą także widoczne na naszej facebookowej osi czasu. Co więcej, aplikacja Onetu przypomni nam o możliwości powiadamiania naszych znajomych o artykułach, które właśnie czytamy. Druga różnica to fakt, że Onet pyta, o to czy chcemy automatycznie udostępniać nasze aktywności na FB, a w przypadku WP działa to na zasadzie ustawienia domyślnego.

źródło: onet.pl

Zastanawiam się tylko, po co komu informacja o tym co właśnie czytamy lub komentujemy? Onet i WP wyszły z założenia, że skoro ludzie na FB potrafią pochwalić się tym, jakie majtki rano założyli, to niby czemu nie mieliby wyrażać swoich opinii na temat zamieszczonych artykułów. Jest to pomyślane tak sprytnie, że na pierwszy rzut oka wydaje się, że to użytkownik opublikował interesujący link i skomentował go na Facebooku. A to zwiększa szansę, że jego znajomi klikną w ten link i w ten sposób trafią na stronę Onetu lub WP. I o to chyba najbardziej chodziło jednym z największych polskich portali internetowych.