Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Opublikowano w:

Ostrzeżenia od Google dotyczące złośliwego oprogramowania w sklepach wyświetlające widgety z Opineo.pl

W wielu sklepach internetowych IAI-Shop.com zaczęły się dzisiaj rano odwiedzającym pojawiać plansze ostrzegające o złośliwym oprogramowaniu. Problem dotyczy wszystkich sklepów internetowych wyświetlające kody z Opineo.pl – serwisu opinii.

2012-12-25_144234

Na przyczynę planszy wskazuje sam komunikat od Google, wskazujący kod z domeny www.opineo.pl jako sprawcę wyświetlania planszy zamiast sklepu.

Problem nie dotyczy sklepów internetowych nie wyświetlających materiałów z domeny www.opineo.pl. Nie sprawia problemu również samo wysyłanie e-maili z prośbami o opinie.

Zwracamy przy tym uwagę na to, że problem Opineo.pl nie musi być wcale spowodowany zagrożeniami. Niemal rok temu Google również podczas długiego weekendu uznał domenę iai-shop.com za wyłudzające dane użytkowników. Sprawa aktualnie ma swój finał w sądzie. Dlatego komunikaty Google powinno się do czasu wyjaśnienia sprawy traktować jako błąd Google. IAI zabezpieczyło przy okazji badania sprawy ciekawe materiały, wskazujące na to, że Google i w tym przypadku popełniło błąd.

źródło: iai-shop.com