Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Opublikowano w:

Piotr Żyła w kampanii marki Beskidzkie

Piotr Żyła – najpopularniejszy sportowiec sezonu zimowego – został twarzą marki Beskidzkie, której właścicielem jest firma Aksam. We wtorek, 16 kwietnia, zostanie wyemitowany pierwszy spot z udziałem skoczka. Reklama telewizyjna jest częścią zintegrowanej kampanii, która obejmuje również działania on-line oraz PR i potrwa do 19 maja. Jest to pierwsza kampania zarówno Piotra Żyły, jak i marki, która jest liderem w Polsce sprzedaży w kanale tradycyjnym słonych paluszków. Jej celem jest zwiększanie świadomości marki Beskidzkie.

Piotr Żyła w kampanii marki Beskidzkie (2)

Autorem strategii i kreacji jest agencja Schulz Brand Friendly, która lunch marki oparła na komunikacji naturalności i autentyczności, czyli cechach charakteryzujących zarówno markę, jak i Piotra Żyłę. Hasłem kampanii jest „Cokolwiek robisz – Bądź sobą, jesteśmy z Tobą”.

Backstage kampania marki Beskidzkie

Kampania, która rozpocznie się 16 kwietnia i potrwa do 19 maja, będzie emitowana w kanałach TVP, At Media, TVN, Polsat. Dodatkowo, prowadzone będą działania w prasie oraz internecie. W strategii w nietypowy sposób wykorzystano również media społecznościowe: na fanpage’u marki https://www.facebook.com/Beskidzkie zostanie uruchomiona specjalna aplikacja, dzięki której fani będą mieli wpływ na zakończenie spotu. W związku z tym w ramach kampanii pojawią się trzy róże spoty: pierwszy 30-sekundowy, wprowadzający do historii współpracy z Piotrem Żyłą, kolejne trzy 15-sekundowe, promujące wybrane produkty marki i na koniec spot z zakończeniem internautów. Ostatnia reklama, która będzie wyemitowana tylko raz 19 maja, to także finał aplikacji konkursowej prowadzonej na Facebooku.

Aplikacja Facebook

– Już w styczniu 2013 roku, na etapie tworzenia strategii reklamowej dla marki Beskidzkie, szukaliśmy pomysłu na połączenie wartości marki z jej produktami, a co za tym idzie, z pomysłem na kampanię. To wtedy wpadliśmy na trop Piotra Żyły. Idealnie pasował do naszych założeń: bez napinki, nikogo nie udaje, nikogo nie naśladuje – jest po prostu sobą (chociaż wtedy znany był tylko nielicznej grupie internautów, bowiem miał ok. 60 tys. fanów na Facebooku) – dokładnie jak marka Beskidzkie. Dlatego stworzyliśmy konwencję, w której pokazujemy Piotra takiego jakim jest, dając mu dowolność w improwizacji, w tworzeniu scenariusza oraz kreowaniu tekstów tak, aby wypadł jak najbardziej wiarygodnie i naturalnie. Tylko wtedy nasze spoty będą dla fanów Piotra prawdziwe – mówi Dariusz Chwierut, Creative Group Head, Schulz Brand Friendly.

Na potrzeby kampanii internetowej przygotowano bannery oraz formaty wideo, które pojawią się w wysokozasięgowych serwisach onet.pl, vod.pl, youtube.pl, tvnplayer.pl, google.pl oraz na Facebook.com. Kampanie wspierają także działania PR. Strategię i kreację przygotowała agencja reklamowa Schulz Brand Friendly. Media zaplanował i zakupił dom mediowy IQ Media. Komunikacją PR i prowadzeniem fanpage’u zajmuje się agencja 38PR.

– Naszym zdaniem Piotr Żyła idealnie wpisuje się w filozofię Beskidzkich, a więc marki prawdziwej i przyjaznej konsumentom. Na planie spotów reklamowych sportowiec świetnie się odnalazł, chętnie improwizował, a większość tekstów jest jego autorstwa. Poczucie humoru i naturalny sposób bycia Piotrka pozwolił na stworzenie ciekawej kreacji – mówi Artur Klęczar, dyrektor marketingu firmy Aksam.źródło: mat. pras.