w , ,

Pogłoski o śmierci Facebooka okazały się nieco przesadzone – Fanpage Trends, listopad 2012

Facebook nie umiera, lecz rozwija w najlepsze, co pokazują liczby. W ubiegłym roku przybyło mu aż 2 miliony użytkowników, a liczba „like’ów” praktycznie się podwoiła. Na polskim Facebooku największe profile nadal rosną. Demotywatory przekroczyły półtora miliona fanów, a do listy pięciu milionowych stron dołączyły kolejne dwie – Kuba Wojewódzki i Allegro.

Pogłoski o śmierci facebooka okazały się nieco przesadzone - fanpage trends, listopad 2012

A na polskim Facebooku…

Największy Polski fanpage Demotywatory przekroczył liczbę półtora miliona fanów. Kolejna czwórka strzeże swoich miejsc w rankingu – Serce i Rozum, Play, KWEJK.pl i Orange Polska wciąż są na swoich pozycjach. W najbliższym czasie możemy jednak spodziewać się awansu Orange, który od wielu miesięcy może pochwalić się znacznie większym przyrostem fanów niż KWEJK. Kuba Wojewódzki i Allegro to kolejne strony na podium milionowych profili polskiego Facebooka. Kuba Wojewódzki po wyprzedzeniu Allegro znajduje się na 6 miejscu rankingu największych. Wygląda na to, że o szóste miejsce te dwa profile będą nadal walczyć, bo już od dawna zarówno liczbę fanów jak dynamikę wzrostu utrzymują na podobnym poziomie.

Pogłoski o śmierci facebooka okazały się nieco przesadzone - fanpage trends, listopad 2012

 

Nowe kategorie – miasto oraz gry i konsole

Do comiesięcznego raportu Sotrender wprowadził dwie nowe kategorie. W pierwszej z nich – rankingu Gier i konsol – pierwsze miejsce zajmuje fanpage PlayStation, który ma 100 tys fanów. The Sims jest z kolei najbardziej popularną na Facebooku grą. Strona nowego sklepu cdp.pl w tym miesiącu urosła prawie czterokrotnie, dzięki czemu znajduje się na 8 miejscu rankingu.

Druga nowa kategoria – Miasta – zawiera zestawienie profili miejskich, zarówno oficjalnych jak i nieoficjalnych. Największa w kategorii jest strona Warszawa Nieznana, dwa kolejne miejsca zajmuje Wrocław, któremu trzeba pogratulować najlepszej z oficjalnych stron miejskich – Wroclaw [Wroclove].

Co się działo w innych branżach przeczytasz w raporcie Fanpage Trends – http://www.sotrender.com/pl/fanpage-trends

Źródło: mat. pras.

Ja polecam, ty polecasz, nam polecają. Badanie – polacy skorzy do rekomendacji

Ja polecam, ty polecasz, nam polecają. Badanie – Polacy skorzy do rekomendacji

Instagram będzie mógł sprzedawać zdjęcia użytkowników

Instagram będzie mógł sprzedawać zdjęcia użytkowników