Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Opublikowano w:

Polish Guide. Czy aplikacja dla zagranicznych kibiców to niewypał?

Przewodnik kibica (http://www.polishguide2012.pl) jest bezpłatnie dostępny w siedmiu językach. To pierwsza tego typu oferta w historii międzynarodowych imprez sportowych na świecie. Zapewnia turystom i kibicom bezpłatny dostęp do wszystkich ważnych i praktycznych informacji na temat kraju gospodarza Mistrzostw, np: stadionów, stref kibica, lotnisk, atrakcji turystycznych, ciekawostek kulinarnych czy transportu publicznego w miastach gospodarzach.

Źródło: polishguide2012.pl

Wersja mobilna, czyli Polish Guide zawsze przy Tobie

Podczas turnieju użytkownicy smartfonów mogą korzystać z wersji mobilnej Polish Guide’a , która jest dostępna w serwisie Google Play dla urządzeń z systemem Android i w AppStore dla urządzeń z systemem iOS. Dla użytkowników telefonów komórkowych z kolei przygotowana została wersja light tego serwisu.

“Aplikacja w pełnym zakresie i ze wszystkimi swoimi funkcjami działa zarówno w trybie online, jak i offline – mówi Wojciech Folejewski, dyrektor ds. operacyjnych w spółce PL.2012. – To doskonałe rozwiązanie pozwala na korzystanie z przewodnika bez konieczności łączenia się smartfonów z Internetem. Dzięki temu kibice będą oszczędzać na kosztach roamingu w trakcie Euro 2012 w Polsce”. 

Wygląda na to, że aplikacja jest całkiem dobrym rozwiązaniem dla obcokrajowców.

Ale niestety jest to 50mb danych do ściągnięcia…Jest to trochę dużo jak na aplikację. Jeśli obcokrajowiec będzie ściągał appkę w naszym kraju to narazi się na niezłe koszty związane z roamingiem danych…

A z tego co nam wiadomo, serwis polishguide2012.pl nie jest promowany nigdzie za granicą.

Powołując się na polskieradio.pl – aplikacja kosztowała ok 70tys złotych. Przeglądanie map i list sklepów to zdecydowanie za mało, żeby uznać ją za świetną aplikację i chyba nijak ma się do takich kosztów.