Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Opublikowano w:

Polish Guide. Czy aplikacja dla zagranicznych kibiców to niewypał?

Przewodnik kibica (http://www.polishguide2012.pl) jest bezpłatnie dostępny w siedmiu językach. To pierwsza tego typu oferta w historii międzynarodowych imprez sportowych na świecie. Zapewnia turystom i kibicom bezpłatny dostęp do wszystkich ważnych i praktycznych informacji na temat kraju gospodarza Mistrzostw, np: stadionów, stref kibica, lotnisk, atrakcji turystycznych, ciekawostek kulinarnych czy transportu publicznego w miastach gospodarzach.

Źródło: polishguide2012.pl

Wersja mobilna, czyli Polish Guide zawsze przy Tobie

czytaj:   Odtwarzacz Sony z Google TV

Podczas turnieju użytkownicy smartfonów mogą korzystać z wersji mobilnej Polish Guide’a , która jest dostępna w serwisie Google Play dla urządzeń z systemem Android i w AppStore dla urządzeń z systemem iOS. Dla użytkowników telefonów komórkowych z kolei przygotowana została wersja light tego serwisu.

“Aplikacja w pełnym zakresie i ze wszystkimi swoimi funkcjami działa zarówno w trybie online, jak i offline – mówi Wojciech Folejewski, dyrektor ds. operacyjnych w spółce PL.2012. – To doskonałe rozwiązanie pozwala na korzystanie z przewodnika bez konieczności łączenia się smartfonów z Internetem. Dzięki temu kibice będą oszczędzać na kosztach roamingu w trakcie Euro 2012 w Polsce”.

czytaj:   Olimpiada w Londynie pozytywnie wpłynęła na promocję Wielkiej Brytanii 

Wygląda na to, że aplikacja jest całkiem dobrym rozwiązaniem dla obcokrajowców.

Ale niestety jest to 50mb danych do ściągnięcia…Jest to trochę dużo jak na aplikację. Jeśli obcokrajowiec będzie ściągał appkę w naszym kraju to narazi się na niezłe koszty związane z roamingiem danych…

A z tego co nam wiadomo, serwis polishguide2012.pl nie jest promowany nigdzie za granicą.

czytaj:   Gdy odbiorcą maila jest kobieta

Powołując się na polskieradio.pl – aplikacja kosztowała ok 70tys złotych. Przeglądanie map i list sklepów to zdecydowanie za mało, żeby uznać ją za świetną aplikację i chyba nijak ma się do takich kosztów.