Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Opublikowano w:

Polski projekt, który pomaga rodzicom

Organizacja jest modna – przedsiębiorcy, trenerzy rozwoju osobistego i blogerzy odmieniają to słowo przez wszystkie przypadki. W pracy systemy zadań i ocen oraz dedykowane im narzędzia są codziennością, ale wciąż brakuje rozwiązań do użytku domowego. Marka Familiowo proponuje własne – zbiór planerów z dodatkami, które zwiększają domową produktywność.

Dobra organizacja jest warunkiem produktywności w pracy. Wyznaczaniu celów musi towarzyszyć wytyczenie ścieżki ich realizacji, co wiąże się ze stworzenie planu, najlepiej za pomocą dedykowanego narzędzia.  W sieci znajdziemy wiele programów stworzonych z myślą o pracy grupowej, pozwalających przypisywać zadania, wyznaczać terminy ich realizacji, dzielić na kategorie i tworzyć grupy robocze do pracy nad nimi. Mowa między innymi o popularnej i bardzo rozbudowanej Asanie, ale też znacznie skromniejszym i przejrzystym Trello. Dzięki nim można ująć wszystkie zadania w jednym miejscu, zarządzać nimi i kontrolować proces ich wykonania, od chwili przydzielenia po ostateczny deadline.

Porządek w domu i w planach

Dobre nawyki związane ze zwiększaniem produktywności pracy warto przenieść także do domu. Założenia pozostają takie same, ale narzędzia siłą rzeczy muszą być inne. W pracy organizacja służy realizacji wyznaczonych zadań, a w domu pozwala uporać się z obowiązkami i planami dnia poszczególnych domowników. Na styku wielu zagadnień (dom, szkoła, czas wolny) i sprzecznych potrzeb może narodzić się chaos, w którego ogarnięciu mogą pomóc domowe planery obowiązków.

Rodzinny UX w praktyce   planer

Planer Familiowo wpisuje się w założenia usability na dwóch poziomach – idei i projektu. Planer sam w sobie ma za zadanie usprawnić nasze codzienne funkcjonowanie i pomagać w lepszej organizacji dnia, tygodnia czy miesiąca. W tym sensie pomaga nam zwiększać „użyteczność” codziennego funkcjonowania, naszego i innych członków rodziny.

Standardy użyteczności w pełni spełnia design planerów, zaprojektowanych tak, żeby ich przeznaczenie było jasne i czytelne dla wszystkich użytkowników – dzieci i dorosłych. Duża, wyraźna czcionka, użycie kapitalików i wyraźne podziały ułatwiają identyfikację poszczególnych elementów planera, a układ pól przypomina ten w kalendarzu, co w oczywisty sposób wskazuje na jego przeznaczenie. Użyteczność uwzględniono także przy wyborze materiałów. Tablica suchościeralna świetnie nadaje się do wielokrotnego użytkowania, a dwie metody montażu – na szafce lub lodówce – pozwalają dopasować produkt do potrzeb.

Organizacja w dobrym stylu

Estetyka planera wpisuje się w jego rodzinny charakter – „komiksowy” font, rysunki i barwy mają skłonić najmłodszych środków rodziny do korzystania ze wspólnego planera na równi z dorosłymi. Korzystanie z niego ułatwia podział na części związane z różnymi aktywnościami. Jego podstawowym elementem jest planer miesięczny (z  wyodrębnionym tygodniem) lub dwutygodniowy, do których można dobrać komponent z tygodniowym menu, ważnymi informacjami, zadaniami rodziny oraz motywatorem malucha. Warto także zwrócić uwagę na elementy uzupełniające planer, czyli magnesy z symbolami, notatnik czy dołączone do zestawu flamastry z praktycznym uchwytem. Wszystko to sprawia, że korzystanie z planera jest nie tylko łatwe i ciekawe (zwłaszcza z punktu widzenia dziecka), ale też intuicyjne. Wszystko to sprawia, że planery Familiowo dobrze wpisują się w założenia użyteczności, utrzymując charakter praktycznego gadżetu dla całej rodziny.

 

 

SPECJALNIE DLA CZYTELNIKÓW MAMY RABAT 10% NA WSZYSTKIE PLANERY FAMILIOWO

KOD RABATOWY: admonkey

WAŻNY DO 30.06.207

One Comment

Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *