w

Polski projekt, który pomaga rodzicom

Organizacja jest modna – przedsiębiorcy, trenerzy rozwoju osobistego i blogerzy odmieniają to słowo przez wszystkie przypadki. W pracy systemy zadań i ocen oraz dedykowane im narzędzia są codziennością, ale wciąż brakuje rozwiązań do użytku domowego. Marka Familiowo proponuje własne – zbiór planerów z dodatkami, które zwiększają domową produktywność.

Dobra organizacja jest warunkiem produktywności w pracy. Wyznaczaniu celów musi towarzyszyć wytyczenie ścieżki ich realizacji, co wiąże się ze stworzenie planu, najlepiej za pomocą dedykowanego narzędzia.  W sieci znajdziemy wiele programów stworzonych z myślą o pracy grupowej, pozwalających przypisywać zadania, wyznaczać terminy ich realizacji, dzielić na kategorie i tworzyć grupy robocze do pracy nad nimi. Mowa między innymi o popularnej i bardzo rozbudowanej Asanie, ale też znacznie skromniejszym i przejrzystym Trello. Dzięki nim można ująć wszystkie zadania w jednym miejscu, zarządzać nimi i kontrolować proces ich wykonania, od chwili przydzielenia po ostateczny deadline.

Porządek w domu i w planach

Dobre nawyki związane ze zwiększaniem produktywności pracy warto przenieść także do domu. Założenia pozostają takie same, ale narzędzia siłą rzeczy muszą być inne. W pracy organizacja służy realizacji wyznaczonych zadań, a w domu pozwala uporać się z obowiązkami i planami dnia poszczególnych domowników. Na styku wielu zagadnień (dom, szkoła, czas wolny) i sprzecznych potrzeb może narodzić się chaos, w którego ogarnięciu mogą pomóc domowe planery obowiązków.

Rodzinny UX w praktyce  planer

Planer Familiowo wpisuje się w założenia usability na dwóch poziomach – idei i projektu. Planer sam w sobie ma za zadanie usprawnić nasze codzienne funkcjonowanie i pomagać w lepszej organizacji dnia, tygodnia czy miesiąca. W tym sensie pomaga nam zwiększać „użyteczność” codziennego funkcjonowania, naszego i innych członków rodziny.

Standardy użyteczności w pełni spełnia design planerów, zaprojektowanych tak, żeby ich przeznaczenie było jasne i czytelne dla wszystkich użytkowników – dzieci i dorosłych. Duża, wyraźna czcionka, użycie kapitalików i wyraźne podziały ułatwiają identyfikację poszczególnych elementów planera, a układ pól przypomina ten w kalendarzu, co w oczywisty sposób wskazuje na jego przeznaczenie. Użyteczność uwzględniono także przy wyborze materiałów. Tablica suchościeralna świetnie nadaje się do wielokrotnego użytkowania, a dwie metody montażu – na szafce lub lodówce – pozwalają dopasować produkt do potrzeb.

Organizacja w dobrym stylu

polski projekt, który pomaga rodzicom 1Estetyka planera wpisuje się w jego rodzinny charakter – „komiksowy” font, rysunki i barwy mają skłonić najmłodszych środków rodziny do korzystania ze wspólnego planera na równi z dorosłymi. Korzystanie z niego ułatwia podział na części związane z różnymi aktywnościami. Jego podstawowym elementem jest planer miesięczny (z  wyodrębnionym tygodniem) lub dwutygodniowy, do których można dobrać komponent z tygodniowym menu, ważnymi informacjami, zadaniami rodziny oraz motywatorem malucha. Warto także zwrócić uwagę na elementy uzupełniające planer, czyli magnesy z symbolami, notatnik czy dołączone do zestawu flamastry z praktycznym uchwytem. Wszystko to sprawia, że korzystanie z planera jest nie tylko łatwe i ciekawe (zwłaszcza z punktu widzenia dziecka), ale też intuicyjne. Wszystko to sprawia, że planery Familiowo dobrze wpisują się w założenia użyteczności, utrzymując charakter praktycznego gadżetu dla całej rodziny.

 

 

SPECJALNIE DLA CZYTELNIKÓW MAMY RABAT 10% NA WSZYSTKIE PLANERY FAMILIOWO

KOD RABATOWY: admonkey

WAŻNY DO 30.06.207

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Jeden komentarz

ikea tank

Życiowe testy mebli, czyli nowa reklama kuchni IKEA wyprodukowana przez TANK

social media

Badanie dotyczące zdrowia i jakości życia branży social media, PR i SEO