Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Opublikowano w:

Portale erotyczne nie tylko dla mężczyzn

Z badań przeprowadzonych przez Gemius na zlecenie Polskiej Kampanii Reklamowej wynika, że użytkownikami witryn o tematyce erotycznej nie są tylko mężczyźni. Ktoś może zapytać: a dlaczego niby tylko oni mieliby być? Bo takie panuje powszechne przekonanie, które dzięki danym zgromadzonym przez Gemius uległo natychmiastowej dezaktualizacji. W grudniu 2011 r. wśród użytkowników Pink Poland (polska sieć witryn erotycznych) mężczyźni stanowili ponad 61 proc., czyli kobietom przypadło 38 proc. udziałów. Kobiece zainteresowanie tematem spod znaku amora wydaje się wiec dość duże i warte poznania szczegółów.

fot. Flickr.com/Natalion/CC

W grudniu 2011 r. witryny erotyczne należące do sieci Pink Poland odwiedziło 1,18 mln kobiet, czyli 12,51 proc. wszystkich internautów. Rozbijając te dane na części mniejsze otrzymujemy wynik 1,208 mln godzin, czyli czas jaki panie poświęciły na przeglądanie erotycznych witryn. Zatem wierząc w matematyczne obliczenia średni czas na jedną użytkowniczkę wyniósł 1 godz. 01 min. Co ciekawe, to tylko o 41 minut krócej niż w przypadku panów ochoczo buszujących po sieci w celu znalezienia tego, co ich najbardziej interesuje.

Jaka ona jest, ta która odwiedza strony o tematyce erotycznej ?

Najczęściej bardzo młoda, bo w wieku od 15 do 24 lat. Grupa ta stanowi 12,83 proc. użytkowniczek serwisu. 11,45 proc. przypadło paniom nieco starszym, bo w wieku 25-34 lata. Mieszkają najczęściej na wsi lub w małych miastach. Odpowiednio jest to 13,06 proc. i 5,60 proc. Sylwester Kubiak, Dyrektor Zarządzający Polskiej Kampanii Reklamowej jest usatysfakcjonowany takim wynikiem i jego zdaniem otwarcie się kobiet na tego rodzaju serwisy jest przejawem emancypacji kobiet w sferze erotyki:

„Wyniki obalają kolejny mit, którym jest wizerunek użytkownika serwisów erotycznych, coraz częściej jest to nowoczesna, niezależna kobieta.” – komentuje Kubiak.

Wiemy już, że użytkowniczki serwisów erotycznych to kobiety na wskroś współczesne i wyzwolone.

Liczba użytkowników serwisów sieci PINK POLAND w poszczególnych dniach tygodnia, (źródło: gemiusProfile za grudzień 2012)

A jak jest on, ten który szuka erotycznych wrażeń online?

Najczęściej ma od 25 do 34 lat, co stanowi 17,47 proc. użytkowników sieci Pink Poland. Młodsi koledzy starszych kolegów są w wieku od 15 do 24 lat i stanowią 14,80 proc. Podobnie jak panie pochodzą z małych miejscowości (9,5 proc.) lub wiosek (21,04 proc.). Duże miasta skupiają tylko 7,37 proc. użytkowników stron erotycznych. O czym to może świadczyć? Ciężko cokolwiek wyrokować.

Czy użytkownicy stron o tematyce erotycznej różnią się od siebie pod względem wykształcenia?

Z raportu Gemiusa wynika, że nieznacznie. Wśród internautek odwiedzających strony Pink Poland, z wykształceniem średnim w wieku od 15 do 24 lat stanowi 4,41 proc.,  a z wykształceniem wyższym w wieku od 25 do 34 lat – 3,43 proc.

Z kolei wśród mężczyzn, którzy odwiedzają serwisy Pink Poland przeważają osoby w wieku 25-34 lata z wykształceniem średnim (ponad 5,5 proc. badanej grupy) i wykształceniem zasadniczym (4,74 proc.).

program afiliacyjny