Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Opublikowano w:

Rak’n’Roll jedzie na Zwrotnik Raka

Fundacja Rak’n’Roll realizuje kolejny bezkompromisowy i pełen energii projekt – Rak’n’Rolling, którego celem jest propagowanie aktywności fizycznej, podróżowania i pokonywania własnych ograniczeń, jako motywacji do walki z rakiem, czy też powrotu do normalnego życia po chorobie.

Raka można pokonać. Celem pierwszej akcji „na Zwrotnik Raka” jest symboliczne przejechanie na rowerach raka -Zwrotnika Raka. Ekipa raknrollingowców wyruszy z Warszawy już 12 października b.r i przez 3 miesiące pokona 5000 kilometrową trasę przez Polskę, Czechy, Austrię, Włochy, Francję, Hiszpanię, Maroko i Saharę Zachodnią. W ten sposób fundacja Rak’n’Roll chce po raz kolejny pokazać, że to co wydaje się niemożliwe – jest do zrobienia, że raka można pokonać, tak jak pokonać można drogę na Zwrotnik Raka.

cegielka-raknroll

Kierunek Zwrotnik Raka. Wyprawę organizują doświadczone rowerzystki Agnieszka Gudowska, Eliza Czyżewska, a do ekipy dołączył także Piotr Pogon, który jest ambasadorem projektu. Trasa podzielona jest na 8 etapów, każdy trwa 8 dni i mierzy około 500 km. Każdego dnia uczestnicy będą mieli do pokonania ok 60 km w zróżnicowanym terenie. W każdym z etapów udział weźmie około 4-6 uczestników. Etap pierwszy z Warszawy do Mediolanu i ostatni z Agadiru na Zwrotnik Raka są najdłuższe i liczą ok 1300 km – do pokonania w maksymalnie 14 dni. W każdym z etapów planujemy udział podopiecznego Fundacji, osoby, która wygrała walkę z rakiem.

raknroll-zwrotnik raka

Sztafeta wyruszy z Warszawy. Uczestnicy wyprawy wyruszą 12 października o godzinie 17:30 z dziedzińca Zamku Ujazdowskiego w Warszawie. Uczestnicy Skąd żegnać będą ich Ambasadorzy projektu, rowerzyści, podopieczni Fundacji, którzy wezmą udział w późniejszych etapach podróży, a także wszyscy, którzy identyfikują się z misją projektu. Podczas eventu, do specjalnie przygotowanej książeczki, będzie można wpisać swoje marzenie antyrakowe, które uczestnicy zabiorą ze sobą na Zwrotnik Raka. W tej samej książce uczestnicy poszczególnych etapów będą prowadzić pamiętnik z podróży.

Każdy może pomóc i kupić kilometr. Każdy może przyłączyć się do akcji kupując kilometr czyli cyklocegiełkę o wartości 30 zł. To symboliczny 1 kilometr na naszej trasie. Cegiełki to rysunki dzieci o tematyce projektu w rak’n’rollingowej oprawie graficznej. Środki zebrane ze sprzedaży cegiełek zostaną przekazane na cele statutowe Fundacji.

Opłatę za kilometr można wpłacać na konto Fundacja Rak’n’Roll – WygrajŻycie (73 1140 2017 0000 4502 1050 9042) podając równocześnie swoje dane do przesłania cyklocegiełki na adres : raknrolling@raknroll.pl

Projekt będzie można śledzić na bloguhttp://raknrolling.blogspot.com/ i na Facebooku: https://www.facebook.com/RaknRolling

Partnerami projektu są Mazovia Maraton, Grukuma Travel Solutions, Havas Wordwide Warsaw.
Patronat medialny:Traveler, Rowertour, Peron 4, Ofeminum.pl

źródło: havaspr.pl