Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Opublikowano w:

Rocznica Powstania Warszawskiego w social media

Tegoroczna rocznica Powstania Warszawskiego była mocno komentowana przez użytkowników mediów społecznościach. Zespół K2 Social przygotował infografikę ilustrującą obecność wątków związanych z Powstaniem w mediach społecznościowych. Dane dostarczyły firmy Brand24 i Sotrender.

Informacje dotyczące Powstania generowane przez użytkowników Facebooka oscylowały wokół konkretnych fraz, często zapisywanych z wykorzystaniem hashtagów. Do najpopularniejszych należały: #powstaniewarszawskie oraz #1944pl. Postem, który najbardziej zaangażował użytkowników polskiego Facebooka była grafika umieszczona przez Muzeum Powstania Warszawskiego (http://goo.gl/vYfQnC). Post wygenerował 3055 polubień oraz 4778 udostępnień i 68 komentarzy. W uczczenie Powstania zaangażowało się 463 fanpage.

Według wyników badań Sotrender najwięcej postów zostało umieszczonych w godzinach porannych, między godziną 8.00 a 9.00. Kolejne apogeum przypadło na godzinę 17.00 (godzinę „W”). W komunikacji fanpages dominowały posty graficzne i zawierające linki. Mniej popularne były posty video i statusy tekstowe.

Informacje na temat Powstania Warszawskiego pojawiały się również w anglojęzycznych mediach społecznościowych. Tylko 1 sierpnia pojawiło się 1084 wątki odnoszące się do Powstania. 483 wątki odnosiły się do opublikowanego na YouTube filmu „There is a city”.

[youtuber youtube=’http://www.youtube.com/watch?v=Ejd2rsXoQSI’]

Szacowanie parametrów dyskusji w mediach społecznościowych bazuje na wynikach monitoringu Brand24, a następnie oszacowaniu udziału dyskusji w części publicznej do całości dyskusji (z uwzględnieniem zamkniętych profili prywatnych, jak i ograniczeń w udostępnianiu danych przez poszczególne media społecznościowe). Z analizy przygotowanej przez Brand24 wynika, że szacowana liczba wpisów dotyczących Powstania oscylowała wokół 50 tys. informacji, co zapewniło zasięg ok. 6,1 mln użytkowników.

W analizie przygotowanej przez Sotrender wzięto pod uwagę 8274 fanpage’y, w tym 3729 komercyjne.

Infografika Powstanie Warszawskie
Infografika dostępna jest pod adresem http://www.k2.pl/#!/pl/realizacje/element/powstanie-warszawskie-w-social-media/.

źródło: mat. pras.

program afiliacyjny