Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Opublikowano w:

Sprawdź się z mobilnej strony

Jak sprawdzić stopień mobilności strony www? To proste. Wystarczy wejść na mobiletest.pl. Agencja marketingu interaktywnego GoldenSubmarine stworzyła narzędzie, które wygodnie i szybko przetestuje serwis pod kątem funkcjonalności w świecie mobilnym.

www.mobiletest.pl to projekt, który GoldenSubmarine dedykuje wszystkim pasjonatom, twórcom i właścicielom stron internetowych. Do tej pory wchodząc na serwis mobiletest.pl każdy mógł sprawdzić layout wybranej strony na różnych wielkościach ekranu, charakterystycznych dla takich przenośnych urządzeń jak laptop, smartfon i tablet. Agencja wzbogaciła to narzędzie o kilka użytecznych funkcjonalności.

Nowością Mobiletest.pl jest możliwość przeprowadzenia testu serwisu mobilnego. Sprawdzanych jest sześć wskaźników wpływających na jakość techniczną serwisu www, w tym m.in.: waga i ilość plików www, obecność Flasha i jakość kodu HTML. Wynikiem testu jest ocena ogólna serwisu w skali od 1 do 10, uwzględniająca poszczególne oceny wskaźników.

Oto jak sprawdzić stopień mobilności strony www

Mobiletest został również wzbogacony o dział, w którym specjaliści agencji dzielą się wiedzą na temat mobilnych serwisów www. Artykuły z renomowanych polskich czasopism nt. mobilności można pobrać bezpłatnie.

źródło: mat. pras.