Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Opublikowano w:

Używaj tylko legalnego oprogramowania od sieci Sferis

Do Komisji Etyki Reklamy wpłynęła skarga przeciwko reklamie radiowej legalnego oprogramowania. Sieć Sferis wyszła obronną ręką z tego sporu. Zespół Orzekający uznał, że oceniana reklama nie narusza Kodeksu Etyki Reklamy.

Windows_Everdred_cc_flickr

Skarżący w prawidłowo złożonej skardze podniósł, iż reklamy sieci Sferis, wprowadzają w błąd przeciętnego konsumenta naciągając go na koszty. Reklama sugerowała, że winą utraty danych bądź usterek sprzętu komputerowego jest pirackie oprogramowanie. Według skarżącego wniosek nasuwa się następujący – płatne oprogramowanie firmy Microsoft, które można kupić w salonach sieci Sferis, wystarczy do zapewnienia bezpieczeństwa danych.

Zespół Orzekający stwierdził, że przedmiotowa reklama poprzez użycie hasła „używaj tylko legalnego oprogramowania” nie sugeruje, iż jedynym sposobem nabycia legalnego oprogramowania jest jego zakup. Legalne oprogramowanie może być również pobierane w ramach wolnego dostępu. Rada Etyki Mediów zauważyła, że określenie użyte w reklamie: „kup system Windows i pakiet Office w sklepach Sferis” przedstawia jedynie propozycję oprogramowania komputerowego.


Źródło: Rada Etyki Reklamy