Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Opublikowano w:

Virtualo udostępniło ponad pół tysiąca tytułów na Kindle

www.virtoalo.pl

Virtualo jako pierwsza firma w Polsce wprowadziło e-booki na popularny czytnik Kindle. Pod koniec października 2011 r. udostępniona została kolekcja 6 tysięcy bezpłatnych tytułów z serii Klasyka, a w grudniu do sprzedaży weszły pierwsze bestsellery. Obecnie baza tytułów wynosi już ponad pół tysiąca i zgodnie z planem w najbliższych tygodniach wzrośnie do tysiąca.

Komentatorzy rynku szacują, że w Polsce jest od 30 do nawet 60 tysięcy sztuk czytników Kindle, jest więc o co powalczyć. “E-booki w formacie MOBI to odpowiedź na sygnały zgłaszane nam od kilku miesięcy przez naszych klientów, którzy mają czytnik Kindle i do tej pory nie mieli dostępu do naszej oferty” – mówi Robert Rybski, prezes Virtualo. Na konwersję do formatu MOBI zdecydowało się już dwanaście dużych polskich wydawnictw, a lista nie jest jeszcze zamknięta. Dodanie nowego formatu nie jest jedyną rewolucyjną zmianą, bowiem pięć ważnych wydawnictw (m.in. Świat Książki, W.A.B., Zysk i S-ka) zdecydowało się na sprzedaż e-booków w formacie EPUB zabezpieczonych watermarkiem, rezygnując tym samym z Adobe DRM.

www.virtualo.pl

Na Kindle’u przeczytać można bestsellery i najlepsze tytuły ostatnich miesięcy, m.in. kryminały Larssona, “Cmentarz w Pradze” i e-booki Mc’Carthy’ego, “Mapę i terytorium”, biografię Steve’a Jobsa. Dostępne są również tytuły Stasiuka, Szczygła i Hugo-Badera, “Drwal”, e-booki Kinga i Cobena, “Gra o tron”, nowość Paulo Coelho pt. “Alef”, wszystkie trzy części “Cukierni pod Amorem”, popularna seria o Blondynce oraz tytuły Pilipiuka i Piekary. Zgodnie z zapowiedzią Wydawnictwa Literackiego w formacie MOBI dostępne będą również e-booki Jacka Dukaja. Kupowanie formatu MOBI na Virtualo.pl jest również bardzo wygodne dzięki nowej opcji wysyłania pliku bezpośrednio na czytnik Kindle.

Aplikacja Virtualo na Androida z e-bookami na start

To nie koniec nowości wprowadzonych przez Virtualo wraz z początkiem nowego roku. Do Android Market trafiła właśnie aplikacja Virtualo na Androida. Od tej pory posiadacze smartphone’ów i tabletów, takich jak Samsung, HTC, LG, Toshiba czy Sony Ericsson, będą mieli dostęp do swojej biblioteki poprzez wygodny czytnik z ośmioma bezpłatnymi tytułami na start. W maju 2011 Virtualo udostępniło aplikacje na iPada i iPhone’a, które cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. Z danych portalu Telepolis.pl wynika, że obecnie w rękach polskich użytkowników jest około 600 – 650 tysięcy iPhone’ów i około miliona telefonów z systemem Android.

źródło: Serwis Informacji Zleconych PAP