Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Opublikowano w:

Wirtualna Polska najlepszym portalem mobilnym

Mobilna wersja portalu Wirtualna Polska otrzymał nagrodę Mobile Trends Awards w kategorii „najlepszy portal mobilny”. WP.PL pokonała w tej rywalizacji m.in. Interię i Agorę. To kolejne, po przyznanej dzień wcześniej nagrodzie Akademii Internetu Webstarfestivalu, wyróżnienie dla WP.PL za jej projekty mobilne.

16 stycznia po raz trzeci wręczone zostały nagrody Mobile Trends Awards, przyznawane za najlepsze mobilne realizacje minionego roku. Wirtualna Polska wygrała w kategorii „Portal mobilny”, pokonując Interię, Agorę i Wprost.

Dzień wcześniej portal zwyciężył w konkursie Akademii Internetu Webstarfestivalu, otrzymując nagrodę główną w kategorii „Mobile”.

W 2013 roku WP.PL udostępniła użytkownikom 17 nowych wersji mobilnych swoich stron – 12 w odświeżonych wersjach i 5 zupełnie nowych (m.in. m.komiks.wp.pl, m.turystyka.wp.pl, m.praca.wp.pl). Oznacza to, że już wszystkie najważniejsze witryny WP.PL są dostępne w wersji mobile.

Dzięki wykorzystaniu RWD (responsive web design) wszystkie serwisy mobilne automatycznie dostosowują się do wielkości/ rozdzielczości i orientacji (pionowej/ poziomej) ekranu, na którym są wyświetlane. Jednak, dzięki graficznemu nawiązaniu layotów do wersji desktopowych, użytkownik ma pewność, że trafił na właściwą platformę. Uproszczono w nich także nawigację, pod kątem UX mobile i zaimplementowano wideo w HTML5.

Ukoronowaniem zmian było uruchomienie – w oparciu o najnowsze mobilne rozwiązania – nowej wersji mobilnej strony głównej: m.wp.pl.

źródło: mat. pras.

program afiliacyjny