Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Opublikowano w:

Wykopowicze walczą z polskimi obozami zagłady

Użytkownicy serwisu Wykop.pl po raz kolejny łączą siły w słusznej sprawie. Tym razem społeczność chce skończyć ze stosowaniem terminu „polskie obozy koncentracyjne” i przypominać o prawdziwych winowajcach zbrodni z czasów II wojny światowej.

Celem oddolnej akcji jest rozpowszechnienie jak największej liczby plakatów grafik i bilbordów jasno informujących o tym, że za powstaniem obozów stoją nie Polacy, ale Niemcy.

Administracja Wykop.pl oficjalnie wspiera i promuje inicjatywę, której partnerem jest Fundacja Tradycji Miast i Wsi prowadząca oficjalną zbiórkę pieniędzy na sfinansowanie wydruku materiałów graficznych. Gotowe plakaty i bilbordy mają pojawić się na ulicach zagranicznych miast między innymi dzięki wsparciu Wykopowiczów mieszkających poza Polską.

Organizatorzy akcji proszą nie tylko o datki, ale również o wsparcie graficzne, medialne i organizacyjne. Chętni do zaangażowania się w inicjatywę mogą poznać szczegóły pod adresem http://www.wykop.pl/ramka/2592209/wykopowe-bilbordy-konkrety/.

Elementem akcji będzie konkurs na najlepszą koncepcję graficzną bilbordów, a w planach jest uruchomienie serwisu internetowego informującego o zbrodniach z czasów II wojny światowej.

Wszystkie informacje na temat akcji można śledzić pod hashtagiem #zbieramynabillboard na Wykop.pl.