Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Opublikowano w:

Zumi udostępniło darmowy kreator map

W niespełna miesiąc po udostępnieniu całkowicie nowych map, należący do Grupy Onet.pl lokalizator internetowy Zumi.pl przygotował kolejną nowość – darmowego kreatora map. Dzięki niemu łatwo i w mniej niż 2 minuty można stworzyć własną mapę z jednym lub wieloma punktami, gotową do umieszczenia na dowolnej stronie internetowej.

Nowa usługa Zumi będzie przydatna dla dużych i małych firm, instytucji czy urzędów, ale również dla osób, które prowadzą prywatne strony. Będzie można je wzbogacić o mapę, pokazującą dokładne lokalizacje wybranych miejsc, czy możliwości dojazdu do siedziby firmy, sklepów, punktów usługowych albo innych dowolnych miejsc.

To właśnie w internecie szukamy najczęściej informacji na temat firm i usług, w tym również takich podstawowych jak adres czy sposób dojazdu. Dotarcie do tych informacji będzie znacznie łatwiejsze, dzięki kreatorowi map Zumi, który jest według mnie najszybszą i najwygodniejszą na polskim rynku możliwością wzbogacenia strony www o szybką i co ważne stale aktualizowaną mapę – mówi Tomasz Nowak, dyrektor operacyjny Commerce Group, odpowiadający za Zumi.pl

Dodatkowo usługa jest w zasadzie bezpłatna dla większości firm i użytkowników, bo limity ruchu, powyżej których trzeba będzie za nią zapłacić, są bardzo wysokie
– dodaje Nowak. Za skorzystanie z możliwości osadzania map na stronie będą musiały zapłacić firmy, które przez 2 kolejne miesiące użytkowania wygenerują ponad 800 tys. wyświetleń strony z mapą.

Kreator map umożliwia wygenerowanie kodu mapy (na mapie można zaznaczyć jeden lub kilka punktów) do wklejenia na dowolnej stronie. Do jego używania wystarczy podstawowa wiedza z zakresu tworzenia stron www.

Oprócz prostego kreatora, dzięki któremu każdy może stworzyć swoją mapę, Zumi udostępnia również zaawansowaną wersję dla deweloperów. Ta wersja, wymagająca już znajomości języków programowania HTML i JavaScript, pozwala na: ustawianie i modyfikację stanu mapy (pozycja, skala, przesuwanie), wyświetlanie warstw w formacie GeoJSON, dodawanie znaczników, konfigurowanie wyglądu znaczników, możliwość podpinania pop-up’ów pod znaczniki, rysowanie linii, wyszukiwanie lokalizacji na bazie geolokalizacji z HTML5, dopasowywanie pozycji mapy do zadanego obszaru, grupowanie warstw, wyświetlanie/chowanie warstw, obsługa zdarzeń mapy, obsługa zdarzeń znaczników.


Kreator jest dostępny bezpośrednio na stronie głównej Zumi oraz na podstronie zumi.pl/api.

Źródło: Onet.pl