Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Opublikowano w:

Teatr Żydowski z nową agencją BAD FOR YOU

Warszawski Teatr Żydowski im. Estery Rachel i Idy Kamińskich – Centrum Kultury Jidysz z końcem roku 2015 roku podpisał umowę o świadczenie usług PR z nową firmą Joanny Kawińskiej Bad For You.

Teatr Żydowski im. Estery Rachel i Idy Kamińskich – Centrum Kultury Jidysz powstał w 1950 roku, w wyniku połączenia dwóch zespołów teatrów żydowskich: Dolnośląskiego Teatru Żydowskiego we Wrocławiu oraz Teatru Żydowskiego w Łodzi. W 1955 roku przeniósł się do Warszawy. Przedstawienia są grane w języku polskim i jidysz. Teatr jako spadkobierca żydowskiej kultury scenicznej w Polsce pieczołowicie pielęgnuje wielką klasyczną dramaturgię żydowską. Jest jedynym współcześnie działającym teatrem żydowskim w Polsce i jednym z dwóch na świecie stałym teatrem wystawiający sztuki w języku jidysz. Od 2015 roku funkcję dyrektor Teatru Żydowskiego pełni Gołda Tencer, aktorka, reżyserka i wieloletnia wicedyrektor instytucji. Zrealizowana w kwietniu 2015 roku inscenizacja „Dybuka” w reżyserii Mai Kleczewskiej zdobyła „Laur Konrada”, główną nagrodę XVII Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Reżyserskiej “Interpretacje” , a spektakl „Aktorzy Żydowscy” w reżyserii Anny Smolar został uznany przez Gazetę Wyborczą za jeden z najlepszych spektakli w Polsce w 2016 r.

Firma BAD FOR YOU wybrana została na podstawie pozytywnych doświadczeń z dotychczasowej wieloletniej współpracy z Joanną Kawińską, która będzie odpowiedzialna za obsługę klienta. Do głównych zadań firmy należą: opracowywanie i wdrażanie strategii promocji, media relations, nagłaśnianie premier i spektakli repertuarowych, tworzenie materiałów prasowych, organizowanie konferencji. Agencja zajmie się m. in. promocją spektaklu „Sklep przy głównej ulicy” w reżyserii Łukasza Kosa z główną rolą Danuty Szaflarskiej (premiera w lutym) oraz musicalu „Marzec ’68” w reżyserii Moniki Strzępki (premiera w marcu).

BAD FOR YOU istnieje od czerwca 2015 roku i zajmuje się promocją w dziedzinie kultury, rozrywki i mody. Jej dotychczasowym głównym klientem jest kabaret Paranienormalni.