w ,

Żeby poznać podstawy e-marketingu, wcale nie trzeba wydawać pieniędzy na drogie szkolenia. Google oferuje całkowicie darmowe narzędzia

E-zdrowie
bezpłatne szkolenia od Google

Każda osoba prowadząca biznes powinna mieć przynajmniej podstawową wiedzę z zakresu marketingu internetowego. Dzięki temu jest w stanie podejmować bardziej skuteczne działania i maksymalnie rozwijać swoją działalność w sieci. W tym zakresie pojawia się jednak podstawowy problem – gdzie szukać materiałów do nauki? Tutaj przydatne mogą okazać się bezpłatne szkolenia od Google.

Dlaczego warto wypróbować darmowe szkolenia od Google?

W internecie można znaleźć mnóstwo darmowych porad czy filmów z e-marketingu. Wiele z nich zawiera naprawdę przydatne wskazówki. Nie brak jednak także tych, które pewne zagadnienia traktują po łebkach albo w ogóle pomijają ważne kwestie. Osoba zupełnie „świeża” w tej tematyce może mieć więc problem ze znalezieniem naprawdę wartościowych treści i weryfikacją zdobytych informacji. Oczywiście może też zdecydować się na całe kursy czy szkolenia. Zwykle są one starannie zaplanowane i dopracowane pod kątem merytorycznym. Problem w tym, że większość z nich kosztuje niemałe pieniądze. Nic więc dziwnego, że pojawiają się obawy – przede wszystkim dotyczące tego, że kurs nie spełni oczekiwań.

Czemu więc nie zaufać specjalistom? Bezpłatne szkolenia od Google mogą okazać się świetnym pomysłem dla osób, które stawiają pierwsze kroki w świecie internetowego marketingu albo chcą mieć pewność, że znają wszystkie podstawy. Po pierwsze, są darmowe, więc nawet jeśli miną się z oczekiwaniami, można stracić co najwyżej trochę czasu, ale nie pieniędzy. A po drugie – kto miałby lepiej uczyć o podstawach marketingu w sieci niż właśnie Google?

Kursów i szkoleń od Google Ads jest naprawdę wiele. Za niektóre wprawdzie trzeba zapłacić, ale kategoria darmowych propozycji również jest rozbudowana. Osoby, które szukają darmowej wiedzy mają do dyspozycji:

 • Google Skillshop,
 • Tutoriale Google Ads
 • Google Ads Complete Ultimate Guide,
 • Kurs Google Ads.

Google skillshop

Google Skillshop wcześniej znany jako Akademia Google Ads to dobry sposób na rozpoczęcie swojej przygody z reklamami w internecie. Dzięki różnym tematom do wyboru uczestnik może zgłębić swoją wiedzę w zakresie interesujących go reklam, takich jak reklamy graficzne, produktowe czy reklamy w wyszukiwarce.

Po ukończeniu kursu i zdobyciu minimum 80% punktów uczestnik otrzymuje tez certyfikat. Jest to o tyle ważne, że odbycie takiego szkolenia często wymagane jest przez agencje marketingowe. Poznanie Google Skillshop może więc nie tylko pozwolić poszerzyć wiedzę z zakresu e-marketingu, ale też okazać się dodatkowym atutem w CV.

Tutoriale Google Ads

Dobrym pomysłem może być też przyswojenie wiedzy dzięki krótkim filmikom. Google Ads oferuje aż 3 różne playlisty stworzone przez ekspertów z zakresu e-marketingu.

Pierwsza propozycja to zestaw 43 tutoriali. Każdy z nich trwa od 2 do 6 minut, dlatego taka forma nauki sprawdzi się nawet w przypadku osób dysponujących niewielką ilością czasu i chcących szybko rozwijać swoje umiejętności z zakresu marketingu internetowego. Playlista idealnie sprawdzi się przy nauce podstaw czy powtórce materiału przed przystąpieniem do testu Skillshop.

Zespół profesjonalistów PPC stworzył też bezpłatny zasób 51 filmików skupiających się wokół zagadnień marketingu internetowego. Filmy są aktualizowane na bieżąco i zgodne z najnowszymi zmianami, stąd można mieć pewność, że wyniesiona z nich wiedza będzie aktualna.

Kolejną porządną i całkowicie darmową dawkę wiedzy dostarczają tutoriale przygotowane przez Paid Media Pros. Seria dostępna na YouTube skupia się na wszystkich podstawowych elementach platformy Google Ads. Co więcej, tutoriale wykraczają znacznie poza zakres samych reklam. Skupiają się również na Google Analytics czy chociażby sekwencjonowaniu reklam na YouTube. Jest to więc idealna propozycja dla każdego, kto chce rozwinąć swoje umiejętności w marketingu online.

Google Ads Complete Ultimate Guide

Google Ads Complete Ultimate Guide zawiera wartościowe darmowe szkolenia od Google związane ze wszystkimi ważnymi aspektami marketingu online i kluczowymi kwestiami reklam Google.

 

Samouczki dostępne są zarówno w formacie wideo, jak i w formie artykułów. Dzięki temu każdy uczestnik może przyswajać wiedzę w preferowany przez siebie sposób. Te bezpłatne szkolenia od Google z pewnością doceni każdy, kto chce poszerzyć swoją wiedzę z zakresu PPC.

Kurs Google Ads

Następny świetny darmowy kurs od Google pierwotnie był płatny, ale teraz można korzystać z niego całkowicie za darmo. Składa się z 9 filmów skupionych wokół każdego etapu tworzenia udanej kampanii reklamowej. Zaczynając od podstaw, uczestnik może następnie przejść przez kolejne, bardziej zaawansowane tematy, takie jak śledzenie konwersji czy określanie stawek za słowa kluczowe.

Aktualizacja 2023:

Najnowsze bezpłatne kursy marketingowe i e-commerce od Google możecie znaleźć tutaj:

https://learndigital.withgoogle.com/internetowerewolucje/courses

Bezplatne kursy google


Zobacz też:

Wskaźniki e-commerce mogą być źródłem wielu ważnych informacji. Które z nich mają szczególne znaczenie?

Praca w marketingu nie wymaga ukończonych studiów, za to może przynieść spore dochody. O czym warto pamiętać, rozpoczynając karierę w tej branży?

Jak przekonać do siebie klienta i poprawić wyniki sprzedaży? Kluczowe może okazać się targetowanie

2 komentarze

Dodaj odpowiedź

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Nestea zjednoczenie

  Zjednoczenie.com dla Nestea

  Magdalena chybicka

  Magdalena Chybicka Operations Director w Spacecamp